Vlastníctvo auta zahŕňa nielen pomerne veľkú počiatočnú investíciu, ale aj menšie, avšak pravidelne sa opakujúce ďalšie investície. Jednou z nich je aj platenie povinného zmluvného poistenia (PZP).

Povinnosť, ktorú sa nevypláca zanedbávať

Aj keď povinné zmluvné poistenie auta rozhodne nepatrí medzi najväčšie investície, ktoré si auto vyžaduje, ide o veľmi dôležitú vec, na ktorú je potrebné si dávať pozor. Za jazdu bez platného povinného zmluvného poistenia môžete „vyfasovať“ pokutu presahujúcu 3 000 €. A v prípade spôsobenej nehody by ste museli uhradiť všetky škody na majetku a zdraví. V takých prípadoch sú aj starosti s reaktiváciou airbagovej jednotky zanedbateľné.

Čo však určite zaujíma väčšinu vodičov je, či sa dá na povinnom zmluvnom poistení niečo ušetriť. Odpoveďou vás potešíme, dá sa. PZP ponúka množstvo poisťovní a cenové rozdiely sú často celkom výrazné. Znamená to, že pre najvýhodnejšie PZP musíte „študovať“ weby jednotlivých poisťovní? Vôbec nie.

Jednoduchšie to byť ani nemôže

Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob nájdenia a uzatvorenia najvýhodnejšieho povinného zmluvného poistenia je využitie online PZP kalkulačky. Stačí, aby ste raz zadali údaje potrebné pre výpočet povinného zmluvného poistenia a PZP kalkulačka vám zobrazí ponuky všetkých poisťovní.

Jednoducho si tak porovnáte nielen ceny za PZP jednotlivých poisťovní, ale aj ostatné rozdiely medzi nimi. Rýchlo tak zistíte, ktorá poisťovňa ponúka to najlacnejšie PZP, či to, ktoré bude pre vás iným spôsobom najvýhodnejšie.

A rovnako rýchle ako nájdenie ideálneho povinného zmluvného poistenia je aj jeho uzatvorenie. Stačí doplniť dodatočné údaje a na mail vám príde zmluva spolu s údajmi k platbe. Akonáhle povinné zmluvné poistenie uhradíte, stáva sa platným.