Letecká doprava prináša pre vaše cestovanie množstvo výhod aj nevýhod. Jej rozmach sa spája najmä s poslednými rokmi, kedy ľudia nadobro prelomili bariéru a lietajú omnoho častejšie do rôznych kútov sveta. Je tomu tak najmä vďaka množstvu pozitív, ktoré takéto cestovanie má. Aké výhody vám teda prináša využívanie leteckej dopravy?

Rýchlosť

Práve pre túto výhodu je snáď letecká doprava najvyhľadávanejšia. Dopraví vás kdekoľvek za rekordne rýchly čas. Vďaka tomu je cestovanie omnoho úspornejšie pre váš time managment a viete za niekoľko hodín precestovať niekoľko krajín. Dôležité je však aby miesta boli spojené letecky. Vďaka tomu môžete v rámci dovolenky stráviť menej času na cestách.

Pohodlnosť

S týmto bodom nebudú možno všetci súhlasiť, avšak cestovanie lietadlom môže byť na kratšie trasy aj veľmi pohodlné. Taktiež máte k dispozícii množstvo elektroniky aj stravy. Pokiaľ cestujete na dlhšie vzdialenosti môžete si priplatiť za luxusnejšie triedy a vďaka tomu môže byť aj váš dlhý let veľmi príjemný a komfortný.

Bezpečnosť leteckej dopravy

Letecká doprava vo svojej podstate patrí k najbezpečnejším spôsobom cestovania. Lietadlá sú pred každým odletom detailne kontrolované, rovnako ako pasažieri a piloti. Práve preto je väčšina letov bezproblémová a bezpečná. Samozrejme existujú aj výnimky, ktoré však zväčša majú iné opodstatnenie.

Letecká doprava a zľavy

Pokiaľ si kupujete letenky prostredníctvom internetu, môžete využívať aj rôzne zľavy. Ideálnym príkladom je napríklad webový portál Zľavnené letenky, ktorý vám umožňuje šetriť pri každom cestovaní. V sortimente tejto webovej lokality nájdete letenky do rôznych destinácií za výhodné ceny.

Avšak ako každá vec aj letecká doprava má okrem výhod aj niekoľko negatív. O aké nevýhody ide a s čím sa spájajú?

Znečisťovanie životného prostredia

Súčasná doba nás núti zamýšľať sa aj nad vecami ako je klimatická zmena, životné prostredie a jeho ochrana. Doprava je pre životné prostredie negatívna takmer vo všetkých aspektoch. Avšak takéto znečisťovanie sa netýka len leteckej dopravy, ale aj ostatných foriem prepravy obyvateľstva a materiálov.

Strach z lietania

Strach z lietania je pre mnohých ľudí veľkou nevýhodou leteckej dopravy. Často sa lietaniu vyhýbajú najmä kvôli strachu z výšok. Avšak ide skôr o psychologický problém, ktorý nás však od takejto formy dopravy môže úplne odlákať. Netreba však podliehať panike, pretože ako sme už spomenuli, letecká doprava je vo svojej podstate veľmi bezpečná napriek tomu že samotný let prebieha vo výškach.