Dlho očakávané leto je doslova za rohom a s ním prichádza aj otázka výberu vhodných tenisiek na letnú sezónu 2024. Čo patrí medzi aktuálne top trendy pre nadchádzajúcu letnú sezónu a aké faktory je vhodné pred kúpou pánskych sneakers zvážiť? Pozrime sa na to spoločne.

Na čo sa zamerať pred kúpou pánskych sneakersov?

Prinášame vám pár tipov, ktoré vám, pri rozhodovaní sa o finálnej kúpe konkrétneho páru tenisiek na túto sezónu, môžu pomôcť.

Pohodlie

Leto je obdobie, počas ktorého zvykneme tráviť väčšinu času vonku, preto azda najdôležitejším faktorom, ktorý je treba zohľadniť pri výbere vhodných pánskych sneakers je úroveň pohodlia. Ideálnou voľbou sú tenisky vyrobené z kvalitných ľahkých a priedušných materiálov, vďaka ktorým sa vaše nohy vyhnú nepríjemnému poteniu. Komfort a dlhé bezstarostné prechádzky bez zbytočných bolestí a opuchov vám zaručí model s dostatočnou oporou klenby, pohodlne tvarovanou stielkou a vhodným odpružením.

Odolnosť

Ako dlho vám konkrétny model vydrží? To záleží od viacerých faktorov, no najvýznamnejšiu rolu tu určite zohrávajú materiály použité pri výrobe a ich úroveň kvality. Všímajte si či je šitie precízne, podrážka dostatočne pevná a tiež z akého materiálu je vyrobený zvršok tenisky.

Štýl

To, ako budú vaše pánske sneakersy vyzerať záleží len od vašich osobných preferencií. Z hľadiska kombinovateľnosti sú ideálnou voľbou univerzálne tenisky, ktoré budete môcť ľahko zakomponovať do rôznych outfitov. Čierna, biela, béžová či sivá vás jednoducho nikdy nesklamú. Ak sú však pre vás tieto farby až príliš basic, rozhodne sa nebojte experimentovať s výraznými vzormi a farbami!

Top trendy pre pánske sneakersy 2024

Aké sú najhorúcejšie trendy v oblasti pánskych sneakers pre nadchádzajúcu letnú sezónu 2024?

Minimalizmus nadovšetko

Čo je nadčasovejšie ako klasické sneakersy v bielej alebo čiernej farbe s obyčajnou bielou podrážkou? Môžete v nich štýlovo odkráčať na pracovné stretnutie, rozlúčku so slobodou aj na romantické rande – jednoducho sú tak všestranné, že ich môžete zakomponovať do outfitov na rôzne príležitosti.

Retro je späť

Pre tých, ktorí vyhľadávajú niečo originálne a zároveň štýlové budú sneakersy pánske v retro dizajnoch to pravé orechové. Letná sezóna 2024 opäť oživila obľúbený trend spájajúci nostalgický vzhľad s modernými prvkami, čo len dokazuje, že v móde sa trendy neustále opakujú.