Castingy do najprestížnejšej modelingovej súťaže SCHWARZKOPF ELITE MODEL LOOK SR 2015 sú vyhlásené. Začínajú sa 20. marca v bratislavskom Auparku a hneď ďalší deň, v sobotu 21. marca, sa casting koná v Europa SC v Banskej Bystrici.

elit2Súťaž Elite Model Look, ktorá vznikla v roku 1983, naštartovala kariéru mnohým dnes už svetovým topmodelkám. Súťaž sa koná vo viac než 60 krajinách sveta a každoročne sa jej zúčastní viac ako 350 tisíc dievčat.

Casting v banskobystrickej Europe sa uskutoční v sobotu 21. marca od 15. hodiny. Do súťaže sa môžu prihlásiť ženy vo veku 13 až 22 rokov s výškou nad 170 cm a muži vo veku 16 až 26 rokov s výškou nad 180 cm. Každý účastník castingu absolvuje základný pohovor so zástupcami agentúry Elite a získa darčeky od partnerov projektu a časopisu EVA. Odborníci poradia, ako sa starať o vlasy a pleť.

Modelky agentúry Elite Bratislava predvedú nové trendy v oblasti účesov a farieb pre tento rok Schwarzkopf Looks 2015 a účastníci castingu budú mať možnosť ochutnať čaje Bubbleology. Všetci záujemcovia, ktorí si chcú nechať poradiť so starostlivosťou o vlasy môžu absolvovať analýzu vlasov od značky Schwarzkopf.

elitAmbasádorkou súťaže Elite Model Look je aj tento rok topmodelka Michaela Kocianová, ktorá sa bude spolu s porotou podieľať na výbere semifinalistov a zároveň bude sprevádzať castingom vo všetkých mestách.

Michaela Kocianová je v súčasnosti najúspešnejšou slovenskou modelkou. V roku 2004 sa umiestnila na druhom mieste národného finále súťaže Elite Model Look. Jej kariéra odštartovala v roku 2006 v New Yorku, kde predvádzala pre značku Rodarte a následne v Paríži pre Rochas. V roku 2010 Michaela účinkovala po boku slávneho herca Jude Lawa v kampani na parfém Dior Homme ktorú režíroval Guy Ritchie. Je historicky prvou Slovenkou, ktorá predvádzala pre svetoznámu show Victoria´s Secret.

Ďalšie castingy sa konajú v mestách Košice, Prešov, Poprad, Žilina, Zvolen (26. marec o 15. hod. v Europa), Trenčín, Nitra a Nové Zámky.