Polícia v Banskej Bystrici pátra po páchateľoch, ktorí v stredu (9.2.) okolo 12.30 hodine okradli starších manželov. Jeden muž a dve ženy vošli do bytu na Mládežníckej ulici v Banskej Bystrici pod zámienkou, že sú pracovníci sociálnej poisťovne a vracajú dôchodcom peniaze, ktoré zaplatili za lieky.

Neznáma žena oslovila 80-ročnú majiteľku bytu pri výťahu keď sa vracala domov. Spýtala sa jej či má vydať z 500 eurovej bankovky polovicu – 250 eur. Páchatelia boli neodbytní a vošli do bytu. Dôchodkyňa išla do spálne, vybrala peniaze a keď prišla do obývačky, jedna zo žien sa jej spýtala či sa môže napiť. Spolu s poškodenou prešli do kuchyne. Manžel zostal v obývačke s dvomi neznámymi osobami, pričom jeden z páchateľov využil jeho nepozornosť a zo spálne im ukradol 2-tisíc eur a zlaté šperky v hodnote ďalších 2-tisíc eur. Potom ako sa poškodená vrátila s neznámou ženou do obývačky, páchatelia z bytu odišli. Dôchodcom spôsobili krádežou škodu 4-tisíc eur. Všetci traja boli slušne oblečení a hovorili po slovensky. Muž bol vysoký približne 175 centimetrov a má okolo 30 rokov. Mal na krátko ostrihané tmavé vlasy.

Ženy boli vysoké približne 168 až 170 centimetrov, vo veku okolo 25 rokov. Všetci boli v tmavom oblečení, muž mal na sebe oblek a ženy tmavé kabáty s kožušinou okolo krku. Na hlavách mali čiapky. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže, spáchaný v spolupáchateľstve, za ktorý hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.