Mesto Banská Bystrica opäť poteší deti letnými sídliskovými večerníčkami. Sériu rozprávok otvorí už túto sobotu v Podlaviciach  Divadlo Clipperton s Aladinom.

Okrem Aladina deti na banskobystrických sídliskách navštívia počas prázdnin aj Herkules, Žabí kráľ, Posledný Dinosaurus a z Gramofónie prídu Tonka a Fónka.

Divadlo Clipperton: Aladin

Podlavice, Sobota 6. júl – 16:00 h

Aladin je jednou z najznámejších rozprávok Tisíc a jednej noci. Príbeh o čínskom chlapcovi Aladinovi a jeho čarovnej lampe a čarovnom koberci má vo svojom repertoári aj banskobystrické Divadlo Clipperton. V prvú júlovú zahrá túto krásnu rozprávku deťom na sídlisku v Podlaviciach. Na Čarovnom koberci sa tam lietať asi nebude, ale isté je, že to bude zábava!

Ivan Gontko a Tyátr: Herkules alebo Dobytie pekla

Tihanyiovský kaštieľ, Radvaň, Nedeľa 7. júl – 16:00 h

Rozprávku Herkules alebo Dobytie pekla, inšpirovanú gréckou mytológiou a hrdinskými činmi siláka Herkula, podľa hry známeho ľudového bábkara Antona Anderleho z Radvane zapísal a upravil Juraj Hamar. A deťom v Radvani ju v nedeľu zahrá Tyjátr, tradičné bábkové divadlo Ivana Gontka. Ozaj, a v príbehu nechýba obľúbený Gašparko, ktorý si zo všetkých robí žarty.

Divadlo pod balkónom: Fónka a Tónka z Gramofónie

Sídlisko Rudlová-Sásová, Sobota 27. júl – 16:00 h

Zatancovať si, zaspievať , ba dokonca aj bádať budú deti so škriatkovskými princeznami Fónkou a Tónkou na sídlisku Rudlová-Sásová (Ihrisko Rudohorská). Rozprávku s pesničkami im zahrá obľúbené Divadlo pod balkónom.

V auguste sa na večerníčky môžu tešiť deti na Fončorde a v meste. Divadlo na hojdačke  príde medzi ne s rozprávkami Žabí kráľPosledný Dinosaurus.