Najbližšiu nedeľu, 19. mája sa uskutoční nesúťažný, charitatívny beh Healthy Run, ktorý organizuje nezisková organizácia Active life. Cieľom tohto podujatia je podporiť ľudí sa hýbať v dôsledku srdcovo-cievnych chorôb.

Charitatívny beh sa koná vo viacerých mestách po Slovensku. Podujatie odštartuje v Banskej Bystrici, o mesiac neskôr bude pokračovať v Bratislave a ukončí sa v hlavnej metropole východu, v Košiciach.

Registrácia začne v čase od 14.00 hod do 14.50 hod pri mieste štartu, čo je park pod Pamätníkom SNP. Hromadný štart začne o 15.00 hod a cieľ trate bude opäť v mieste štartu.

Dĺžka trate je sedem kilometrov, ale je možné si ju skrátiť maximálne na štyri kilometre.

Registruje sa priamo na mieste. Cena pre dieťa do 15 rokov je tri eurá, a pre dospelého už päť euro. Celý výťažok zo štartovného bude venovaný na charitatívne účely. V cene štartovného je exkluzívna kovová medaila, štartovacie číslo, účasť v tombole a občerstvenie v cieli.

Pridanou hodnotou bude poukázanie na dôležitosť prevencie prostredníctvom diagnostických meraní, ktoré budú zamerané na prevenciu srdcovo-cievnych chorôb. Tie bude možné využiť v čase od 14.00 hod do 17.00 hod. Viac info nájdete na webovej stránke podujatia.