Banskobystrická Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D. Roosevelta prijímala od začiatku mimoriadnej epidemiologickej situácie prísne opatrenia, ktoré mali za cieľ ochrániť zamestnancov i pacientov a zároveň vytvoriť kapacity pre možné riešenie prívalu pacientov.

Najhoršie scenáre sa našťastie nenaplnili a situácia v spoločnosti sa výrazne zlepšuje. Spolu s uvoľňovaním opatrení vládou tak prichádza aj zmierňovanie obmedzení  v tunajšej nemocnici.

Rooseveltova nemocnica už postupne opäť rozbieha plánované operácie. Mamičky pri pôrodoch opäť môžu mať sprevádzajúcu osobu. Za špeciálnych podmienok sú už povolené aj niektoré návštevy.

Od pondelka 18. mája začnú vo zvýšenej miere fungovať jednotlivé ambulancie v nemocnici. Rovnako sa už začína aj s podávaním rehabilitačných procedúr aj pre pacientov, ktorí nie sú v nemocnici hospitalizovaní.

Nemocnica však upozorňuje, že stále trvá núdzový stav v stravotníctve a uvoľňovanie opatrení ešte neznamená návrat do “normálu. “Starostlivosť musíme aj naďalej poskytovať za zvýšených hygienicko – epidemiologických opatrení, čo si vyžaduje vysoké nároky na personál, osobné ochranné prostriedky, náročnejšiu logistiku procesov aj manažment pacienta,” uvádza nemocnica v stanovisku na sociálnej sieti.

Rooseveltova nemocnica o jednotlivých opatreniach informuje na svojom webe.