Po minuloročnom úspešnom prvom ročníku matematickej súťaže Matboj sa organizátori rozhodli v novej tradícii pokračovať. Kvôli pandémii koronavírusu však tento rok bude súťaž prebiehať online.

Súťaž je určená pre štvorčlenné tímy piateho až deviateho ročníka základných škôl a primy až kvarty osemročných gymnázií. Svoj tím môžete prihlásiť, ak sa vaša škola nachádza v Banskobystrickom kraji.

Dátum súťaže bol určený na štvrtok, 10. decembra. Žiaci budú na plnení úloh pracovať v poobedňajších hodinách.

Členovia tímu budú prepojení online, prostredníctvom videohovoru. Prítomní budú aj organizátori, pripravení tímom venovať pozornosť. Hlavnou úlohou súťaže je riešenie matematických úloh. Ich správne riešenia žiakom umožnia vykonať ťahy v strategickej hre. Okrem počtu vyriešených úloh sa pri celkovom vyhodnotení bude zohľadňovať aj miera úspešnosti v tejto hre. Vecné ceny čakajú na každú kategóriu.

„Cieľom akcie je ukázať, že matematické úlohy môžu byť pekné a zaujímavé, podporiť tímovú spoluprácu,“ uviedla spoluorganizátorka Katka Marčeková.

Ak máte záujem prihlásiť tím za svoju školu, vyplňte prihlášku tu , poprípade o tejto možnosti povedzte svojmu učiteľovi alebo učiteľke. Súťažiaci sa môžu prihlasovať do 2. decembra. V prípade extrémneho záujmu sa prihlasovanie kvôli obmedzeným kapacitám môže skončiť aj skôr.

Presné pravidlá a viac informácii o súťaži Matboj nájdete webe podujatia, poprípade môžete kontaktovať organizátorov na e-mailovej adrese matboj@p-mat.sk.