Po roku druhého volebného obdobia primátora Jána Noska (nez.) dochádza vo vedení banskobystrického mestského úradu k výraznej zmene. Ku koncu roka vo funkcii skončí doterajší prednosta MsÚ Martin Adamec.

Informáciu dnes vo svojom stanovisku potvrdil samotný primátor Ján Nosko. Ako priblížil, dôvody na ukončenie pracovného pomeru dohodou ku 31. decembru 2019 boli na oboch stranách. Adamec má podľa vyjadrenia primátora končiť pre osobné dôvody, avšak Nosko verejne deklaroval aj vlastné výhrady, ktoré k doterajšej práci svojho nominanta mal.

„Z mojej strany sú to výhrady týkajúce sa jeho komunikácie dovnútra úradu, ako aj smerom k poslancom mestského zastupiteľstva. Najväčšou výhradou je, napriek opakovaným upozorneniam, oneskorené spustenie procesu verejného obstarávania na dodávateľa letnej a zimnej údržby. Napriek všetkému sa chcem Martinovi Adamcovi poďakovať za spoluprácu. Počas piatich rokov sa nám v meste podarilo zrealizovať veľa pozitívnych vecí. Nerozchádzame sa v zlom, no prišiel čas na zmenu,“ zhodnotil primátor Ján Nosko.

Od prvého januára tak banskobystrický mestský úrad povedie Marica Koreňová, doterajšia vedúca právneho oddelenia.

„Verím, že vďaka tomuto rozhodnutiu bude zabezpečená kontinuita procesov a v novom zložení budeme môcť ďalej pracovať na rozvoji nášho mesta. Ďalšie zmeny v súvislosti s odchodom pána prednostu nie sú plánované,“ doplnil v stanovisku Nosko.