Cinemax Banská Bystrica opäť obohacuje svoj program. Vstupenky do kina môžete vyhrať v našej tradičnej súťaži.

Vo štvrtok 12. januára si v bystrickom multikine odkrúti premiéru M3GAN – nový americký horor o bábike, ktorá je zázrakom umelej inteligencie. Od štvrtka do stredy, vždy od 18.30 h, si môžete v Cinemaxe pozrieť českú dramatickú čiernu komédiu A potom prišla láska…, ktorá sa bude premietať spoločne s krátkym slovenským filmom Zjavenie Jána. Na stredu 18. januára je naplánovaná predpremiéra novej americkej drámy Babylon s Margot Robbie a Bradom Pittom v hlavných úlohách.

Okrem toho je v programe bystrického Cinemaxu bohatá nádielka filmov, ktoré už majú premiéru za sebou. Medzi nimi nájdeme nového Avatara, Kocúra v čižmách, marvelovku, film o Whitney Houston či rôzne komédie. Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina.

M3GAN

Bábika M3GAN je zázrak umelej inteligencie. Dokonale naprogramovaný stroj, ktorý môže byť najlepším priateľom dieťaťa a zároveň, čo je možno ešte dôležitejšie, dokonalým spojencom jeho rodičov. Jej tvorcom je Gemma (Allison Williams), brilantná technička, ktorá bábiku vyvíja pre poprednú hračkársku spoločnosť. Keď jej sestra a jej manžel náhle zahynú pri autonehode, do Gemminho života vstúpi jej osemročná neter Cady (Violet McGraw), ktorá nehodu prežila len s niekoľkými škrabancami.

Keďže Gemma to s deťmi zúfalo nevie a traumatizovaná Cady potrebuje priateľov a trochu rozveseliť, stane sa ideálnym testovacím objektom pre prototyp bábiky M3GAN. Toto rozhodnutie bude mať ďalekosiahle dôsledky. Spočiatku ide všetko podľa plánu – Cady sa v spoločnosti svojej novej “priateľky” rýchlo zotavuje a otvára sa okolitému svetu. Pre Gemmu je vedomie, že existuje bytosť, ktorá sa o Gemmu stará, radí jej a vychováva ju ideálnym riešením. Bohužiaľ, prototypy bývajú technicky nedokonalé a môže sa na nich kedykoľvek hocičo pokaziť. Výnimočná bábika M3GAN, berie svoju úlohu veľmi zodpovedne a je ochotná urobiť čokoľvek, aby splnila svoje hlavné poslanie a tým je chrániť Cady. Robí to bez zaváhania a cez mŕtvoly.

A POTOM PRIŠLA LÁSKA… – Artmax premiéra

od štvrtka 12. do stredy 18. januára, vždy o 18.30 h

Film o láske a tarote.

Psychologička Kristína (Pavla Tomicová) zúfalo hľadá lásku a šťastie. Rozhodne sa preto odísť so svojou dospelou dcérou Sárou (Sára Venclovská) na ozdravný víkend za kartárkou Zdenou (Tereza Hofová). Cez pochybné rodové liečenie a výklady kariet zistí viac nielen o svojom problematickom vzťahu k okoliu, ale aj k dcére a sebe samej. Príde na konci ozdravovania konečne aj láska?

Film sa bude premietať spolu s krátkym slovenským filmom Zjavenie Jána režiséra Andreja Kolenčíka.

BABYLON – Predpremiéra

v stredu 18. januára o 19.40 h

Damien Chazelle nakrútil film Babylon o vzostupoch aj pádoch hrdinov filmárskeho šialenstva v dekadentnom Hollywoode dvadsiatych rokov minulého storočia. Nemé filmy ustupujú zvukovým a ich herci aj tvorcovia sa tomu snažia prispôsobiť. Nie všetkým táto zmena vyhovuje. V hlavných úlohách sa predstavia Margot Robbie a Brad Pitt.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na stránke multikina Cinemax.

Súťaž o dve vstupenky do multikina Cinemax

Pre všetkých filmových nadšencov sme opäť pripravili súťaž o dve voľné vstupenky do multikina Cinemax, ktoré získa jeden vyžrebovaný výherca/výherkyňa. Do súťaže sa môžete zapojiť do štvrtka 12. januára 2023 (do polnoci) na Facebooku BBonline.sk.