Na medzinárodnom plaveckom mítingu „Kiss Géza Memoriál“ v maďarskom meste Salgótarján sa predstavilo aj 16 plavcov z Plaveckého oddielu UMB Banská Bystrica. Celkove si z tohto podujatia priviezli 2 strieborné a 2 bronzové medaile. Okrem toho aj mimoriadnu cenu pre najlepšieho zahraničného pretekára v žiackej kategórii.

V kategórii seniorov Peter JANKOVIČ získal striebornú medailu na 100 m motýlik a v disciplíne 50 m voľný spôsob skončil hneď za stupňami víťazov na nepopulárnom 4. mieste. V tejto kategórii sa predstavil vekom ešte junior Martin MARKOVIČ, ktorý sa postavil dva razy na bronzový stupienok a vyplával si tak bronzové medaile v disciplínach 100 m prsia a 50 m znak.

V kategórii starších žiačok si úspešne počínala Lívia BOŽOŇOVÁ, ktorá vybojovala striebornú medailu v disciplíne 50 m znak vo svojom najlepšom osobnom výkone. Okrem toho skončila na 5.mieste v disciplíne 100 m motýlik a v hlavnej disciplíne celého podujatia na 800 m voľný spôsob v kategórii bez rozdielu veku obsadila solídne 8. miesto.

V tejto vekovej kategórii sa Jaroslave IVANČÁKOVEJ ušla „zemiaková“ medaila za 4. miesto v disciplíne 100 m prsia (okrem toho sa umiestnila ešte na 7. a 9.mieste). V prvej desiatke sa umiestnili Daniel Očenáš a Alexandra Škvarková.

Michal MESÁROŠ v kategórii mladších žiakov si odniesol mimoriadnu cenu pre najlepšieho zahraničného pretekára v žiackej kategórii za najlepšie zlepšenia svojich osobných výkonov. Svoje osobné maximá opravoval vo všetkých disciplínach v ktorých sa postavil na štart. V tejto vekovej kategórii si veľmi dobre počínali aj Filip Banský, Michaela Medveďová, Kristína Spišiaková, Adriana Fedorová, Timea Kováčová ktorí sa umiestňovali v prvej desiatke štartujúcich.