BBonline.sk (FR), TS mesta BB (M. Pastuchová) | 3.5.2012

Kancelária ombudsmana v Banskej Bystrici obnoví svoju činnosť

Kancelária verejného ochrancu práv by mohla krátko po nástupe bývalej banskobystrickej sudkyne Jany Dubovcovej do tejto funkcie obnoviť v našom meste svoju činnosť. Tento cieľ ombudsmanka na dnešnom pracovnom stretnutí deklarovala spolu s primátorom mesta Petrom Gogolom.

Podnet na znovuzriadenie takejto kancelárie prišiel ešte na poslednom rokovaní Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici, kde poslanec Vladimír Pirošík (BBA) inicioval, aby vedenie mesta kontaktovalo úrad ombudsmana a pokúsilo sa o obnovenie takejto kancelárie pre občanov Banskej Bystrice. Dubovcová vo štvrtok 3. mája prijala pozvanie primátora mesta Petra Gogolu a spoločne sa zhodli na možnosti a potrebe vzniku kancelárie.

„Som presvedčená, že Banskobystričania i ľudia žijúci v tomto regióne ocenia ústretový krok, vďaka ktorému sa dostanú bližšie k užitočným informáciám o fungovaní a kompetenciách verejného ochrancu práv. Ambíciou Kancelárie verejného ochrancu práv je pôsobiť vo všetkých regiónoch Slovenska,“ povedala po stretnutí Dubovcová. Mesto bude pri zriadení kancelárie súčinné a podporí jej vznik: „Vychádzajúc z osobnej skúsenosti i z podnetov poslancov mestského zastupiteľstva musím zdôrazniť, že pri komunikácii s občanmi sa práve téma pôsobenia verejného ochrancu práv v našom meste  skloňuje medzi častými požiadavkami,” vysvetlil primátor Peter Gogola.

BBonline.sk dalsie clanky
bbxnet-PR

BBXNET zostáva lokálnym providerom, rozširuje siete

mestský-úrad1

Desiati dlhodobo nezamestnaní získali prácu, budú čistiť...

macik2

Macík 2 prichádza do Cinemaxu spolu s ďalšími premiérovým...

HC '05 Banska Bystrica - HC Kosice, hokej 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.

Barani v rámci prípravy pocestujú do Švajčiarska, odohraj...

jaroslav Rossler

Výstava fotografií Jaroslava Rösslera v Bethlenovom dome

futbal dedina

Sobota bude patriť futbalovému turnaju BCF CUP