BBonline.sk (FR), TS mesta BB (M. Pastuchová) | 3.5.2012

Kancelária ombudsmana v Banskej Bystrici obnoví svoju činnosť

Kancelária verejného ochrancu práv by mohla krátko po nástupe bývalej banskobystrickej sudkyne Jany Dubovcovej do tejto funkcie obnoviť v našom meste svoju činnosť. Tento cieľ ombudsmanka na dnešnom pracovnom stretnutí deklarovala spolu s primátorom mesta Petrom Gogolom.

Podnet na znovuzriadenie takejto kancelárie prišiel ešte na poslednom rokovaní Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici, kde poslanec Vladimír Pirošík (BBA) inicioval, aby vedenie mesta kontaktovalo úrad ombudsmana a pokúsilo sa o obnovenie takejto kancelárie pre občanov Banskej Bystrice. Dubovcová vo štvrtok 3. mája prijala pozvanie primátora mesta Petra Gogolu a spoločne sa zhodli na možnosti a potrebe vzniku kancelárie.

„Som presvedčená, že Banskobystričania i ľudia žijúci v tomto regióne ocenia ústretový krok, vďaka ktorému sa dostanú bližšie k užitočným informáciám o fungovaní a kompetenciách verejného ochrancu práv. Ambíciou Kancelárie verejného ochrancu práv je pôsobiť vo všetkých regiónoch Slovenska,“ povedala po stretnutí Dubovcová. Mesto bude pri zriadení kancelárie súčinné a podporí jej vznik: „Vychádzajúc z osobnej skúsenosti i z podnetov poslancov mestského zastupiteľstva musím zdôrazniť, že pri komunikácii s občanmi sa práve téma pôsobenia verejného ochrancu práv v našom meste  skloňuje medzi častými požiadavkami,” vysvetlil primátor Peter Gogola.

BBonline.sk dalsie clanky
vcely a kvetena2

Výstavy Kvetena a Včely opäť otvoria brány jarnej záhrady

masaze1

Masáže až k vám v Banskej Bystrici

BBO_1662

FOTO: ŠK Sásová na domácom trávniku podľahla Štiavnickým...

Konsky-vs-Yeta

Súťaž o vstupenky: V Banskej Bystrici sa prepíše história...

pocasie banska bystrica

Počasie v Bystrici: Apríl ukončí svoje nálady ochladením

Otvaranie Banosa 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.

FOTO: Podujatia na Banoši lákajú čoraz viac ľudí