BBonline.sk (FR), TS mesta BB (M. Pastuchová) | 3.5.2012

Kancelária ombudsmana v Banskej Bystrici obnoví svoju činnosť

Kancelária verejného ochrancu práv by mohla krátko po nástupe bývalej banskobystrickej sudkyne Jany Dubovcovej do tejto funkcie obnoviť v našom meste svoju činnosť. Tento cieľ ombudsmanka na dnešnom pracovnom stretnutí deklarovala spolu s primátorom mesta Petrom Gogolom.

Podnet na znovuzriadenie takejto kancelárie prišiel ešte na poslednom rokovaní Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici, kde poslanec Vladimír Pirošík (BBA) inicioval, aby vedenie mesta kontaktovalo úrad ombudsmana a pokúsilo sa o obnovenie takejto kancelárie pre občanov Banskej Bystrice. Dubovcová vo štvrtok 3. mája prijala pozvanie primátora mesta Petra Gogolu a spoločne sa zhodli na možnosti a potrebe vzniku kancelárie.

„Som presvedčená, že Banskobystričania i ľudia žijúci v tomto regióne ocenia ústretový krok, vďaka ktorému sa dostanú bližšie k užitočným informáciám o fungovaní a kompetenciách verejného ochrancu práv. Ambíciou Kancelárie verejného ochrancu práv je pôsobiť vo všetkých regiónoch Slovenska,“ povedala po stretnutí Dubovcová. Mesto bude pri zriadení kancelárie súčinné a podporí jej vznik: „Vychádzajúc z osobnej skúsenosti i z podnetov poslancov mestského zastupiteľstva musím zdôrazniť, že pri komunikácii s občanmi sa práve téma pôsobenia verejného ochrancu práv v našom meste  skloňuje medzi častými požiadavkami,” vysvetlil primátor Peter Gogola.

BBonline.sk dalsie clanky
Futbal - TJ Tatran Harmanec vs. TJ Družstevník Mièiná - 22.03.2015 - Harmanec

Kam cez víkend za futbalom: V nedeľu sa hrá v Kremničke,...

lopta11

ObFZ BB: Úradná správa č. 35, Delegačný list č. 16

_MG_0062

Oslobodenie mesta spred 70-tich rokov si pripomenuli na N...

Mukatado1

Tajný plán kapely Mukatado je už v éteri

Banskobystrický pohár v plávaní, Banská Bystrica, 3.11.2012

Svetová plavecká elita v plavárni na Štiavničkách

Hokej - HC 05 Banska Bystrica vs. HK Nitra - 22.03.2015 - Banska Bystrica

VIDEO: Nitra so semifinálovým mečbalom, Banskobystričanom...