Podkonice majú aj v aktuálnom ročníku I. triedy plné ruky práce so záchranou v súťaži. Bodovať museli aj v piatkovej dohrávke 17. kola proti futbalistom Jasenia.

FK Podkonice – FK 1928 Jasenie 0:0

ŽK: Peter Piliar, Ján Gaboň, Patrik Piliar a Patrik Trnka (všetci Jasenie)
Rozhodcovia: Erik Gemzický – Maroš Krupík, Igor Roštár
Zápas sledovalo 100 divákov.

Zostava FK Podkonice: Slobodník – Kukučka, Kmeť (46. Minčev), Marko, L. Barla, Spodniak, Šára, Kupec, Homola (53. Róbert Patráš, 57. Matej Barla), Očenáš, Šimko

Zostava FK 1928 Jasenie: Radovič – Púpala, Riša, Jánošík (66. Lupták), Demeter (71. Havran), Peter Piliar, Veľký, Gaboň, Patrik Piliar (90. Jakubec), Múka, Trnka

BBO_2701

V Podkoniciach sa od prvých minút hral útočný futbal. Viac šancí si vypracovali domáci, ale ani jedna si nenašla cestu do bránky Jasenia. Hostia si vážnejšiu šancu v prvom polčase nevypracovali, takže brankár domácich Slobodník nemal veľa roboty. Festival zahodených šancí Podkoníc pokračoval aj v druhom polčase, keď nepremenili ani tie najväčšie príležitosti. Hostí prakticky nepustili do vážnej šance. Podkonice mali prevahu v celom zápase no skórovať sa im nepodarilo, a tak sa zápas skončil nerozhodne 0:0.