Bronzový tím z vlaňajšej Európskej Univerzitnej Hokejovej Ligy sa v pondelok zoznámil v Prešovskej Ice Aréne s novým prírastkom EUHL rodiny – UNIPO Warriors. Tri body nakoniec po ťažkom a veľmi vyrovnanom súboji  putovali do Banskej Bystrice.

UNIPO Warriors Prešov vs. UMB Banská Bystrica 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Góly: 4. Horvát (Lopaček), 36. Starovič (Hrušovský) – 23. Ferletjak (Majling, Indrych), 49. Kamzík (Málus), 53. Mendel, 60. Indrych (Koch). Zápas sledovalo v Prešove 500 divákov.

Zostava UNIPO Warriors: Cmorej, Konečný – Olejník, Weiss R., Jursa, Hrušovský, Mistrík, Senčák, Choma, Lopáček, Štofanik, Duračinský, Weiss K., Miháľ, Vinc, Starovič, Masaryk, Hrivňák, Paľa, Horvát, Štelbacký, Jesenský

Zostava UMB Banská Bystrica: Korytár – Janák, Janečko, Knut, Nociar, Indrych, Malatinec, Ferletjak, Brnčal, Majling, Kmazík, Mendel, Michalčík, Koch, Drmaj, Kasanický, Žáčik, Kováčik, Studený, Kandra, Tenkel, Málus

Hokej - EUHL play off - UMB Banska Bystrica vs. Paneuropa Kings - 29.03.2016 - Banska Bystrica

Prešovčania hneď v prvej tretine nadiktovali UMB tímu, kto je kráľom ľadovej plochy. UNIPO Warriors preukázali poriadnu dávku motivácie a už v štvrtej minúte zožali úspech svojim prvým gólom sezóny EUHL, ktorý zariadil Horvát. Živosť hry nováčikov prekvapila nie len fanúšikov, ale aj UMB tím, ktorému sa snaha o vyrovnávajúci gól nepodarila.

Po víťaznej prvej tretine viedli tímy vyrovnaný súboj. Na gól súperov sa UMB tímu konečne podarilo odpovedať v 23. minúte. Dvojica Indrych a Majling predviedli krásnu hernú kombináciu, ktorú úspešným gólom zakončil Ferletjak. Ďalšiu zmenu v skóre priniesla 36. Minúta, kedy Starovič poslal domácich po druhýkrát do vedenia. Druhá tretina sa tak skončila víťazne pre Prešov 2:1.

Po prestávke sa UMB-čkári vrátili na ľad ako vymenení. Viedli omnoho výraznejšiu a presvedčivejšiu hru, čo sa odrazilo aj v skóre. Posledných pätnásť minút zápasu pocítila sieť bránky na prešovskej strane bystrický hetrik. K prvému z troch gólov sa v 49. minúte dopracoval Kamzík, na ktorého v 53. minúte naviazal Mendel. V posledných sekundách zápasu sa Prešovský tím rozhodol odvolať brankára a posilniť svoj tím o jedného hráča.  Tento krok pripravil pre hráča UMB tímu Indrycha úrodnú pôdu. Precízne vybojovaný puk poslal od červenej čiary priamou strelou do prázdnej brány súperov a udelil definitívnu zmenu v skóre pre svoj tím v podobe 4:2.

Povedal po zápase:

Lukáš Opáth (tréner UMB Banská Bystrica): „Na začiatok musím pochváliť súpera. Bolo z nich cítiť nadšenie a chuť. Mužstvo z Prešova bude veľký prínos pre ligu EUHL. Čo sa týka našej hry, som spokojný s tromi bodmi a bojovnosťou, pretože sme ešte pätnásť minút pred koncom prehrávali 1:2. Určite našou výhodou bola skúsenosť a tá aj rozhodla. Ale čo sa týka hry, nie sme až tak spokojní. Nebola to úplná hra, akú chceme predvádzať. Ale samozrejme bol to prvý ligový zápas v tejto sezóne a vieme, čo máme do ďalších zápasov zlepšiť.“

Najbližšie sa hokejisti UMB predstavia na domácom ľade v pondelok 17. októbra, keď privítajú Gladiators Trenčín. Úvodné buly je naplánované na 18.30 hod.