Začiatkom apríla vycestoval ženský univerzitný basketbalový tím BDŽ ŠK UMB – Sovičky do Viedne a Budapešti, na štyri priateľské medzinárodné zápasy s rakúskymi tímami Basket Flames D2, Basket Flames D3 a maďarskými tímami TFSE a Ajka Budapešť. Jadro týchto tímov tvoria vysokoškoláčky a tak ako aj hráčky tímu ŠK UMB na Slovensku aj ony sú účastníčkami druhej najvyššej súťaže vo svojich krajinách.

Priebeh zápasov bol dlho vyrovnaný, žiaľ, záverečná štvrtina prvého zápasu s tímom Basket Flames D2 vyšla lepšie Rakúšankám a Sovičky prehrali 47:66. Úplne opačná situácia sa naskytla v druhom dueli s tímom Basket Flames D3, kde práve Bystrický tím otočil skóre v poslednej štvrtine, na začiatku ktorej ešte vyhrávali Rakúšanky 56:49. Obrovské nasadenie celého tímu a chuť po víťazstve však doviedla basketbalistky ŠK UMB do úspešného konca a tak odchádzali zo zápasu víťazne 68:63.

Podobná situácia sa vyskytla aj v stretnutiach s maďarskými tímami. V prvom zápase vytrápil Bystričanky tím TFSE Budapešť, ktorý zaujal svoju typickú agresívnu hru v ofenzíve aj v defenzíve. To stálo Sovičky veľa síl a záver zápasu zostal jednoznačne v rukách maďarských hráčok, ktoré doviedli duel do víťazného konca 75:53. V druhom súboji, s tímom Ajka Budapešť, už pôsobili basketbalistky ŠK UMB vyrovnanejšie. Od začiatku vzali zápas do svojich rúk, až na záver polčasu a začiatok tretej štvrtiny, v ktorej jediný krát tesne viedli hráčky domáceho družstva. Stretnutie tak dotiahli Bystričanky do víťazného konca 58:43.

Sovičky sa z oboch výjazdov vrátili obohatené o nové zážitky a skúsenosti, na konte s dvoma  výhrami a dvoma prehrami. Basketbalistky tímu ŠK UMB sa tak vďaka týmto zápasom mohli pripraviť na blížiaci sa medzinárodný univerzitný turnaj v talianskom Miláne (27.4. – 1.5.2017).

Členky tímu BDŽ ŠK UMB vo Viedni a Budapešti:

Hráčky: Lucia Syč-Kriváňová, Henrieta Kohútová, Monika Muchová, Andrea Vyšňová, Michaela Izáková, Gabriela Turčanová, Aurélia Pistikidis, Eva Štarkeová, Sophia Balážová, Katarína Mrváňová, Dominika Ľuptáková a Katarína Piperková.

Trénerky: Andrea Izáková, Eva Antalecová