Pred rokom sa ako jediná zo štyroch základných škôl čakajúcich na eurofondy zrekonštruovala ZŠ Moskovská. Teraz sa podarilo vyriešiť ďalší problém školy, ktorým bol alarmujúci havarijný stav kuchyne .

smer ilustracneNa poslednom mestskom zastupiteľstve 28.októbra navrhol poslanec Daniel Karas vyčleniť 20.000 eur z kapitálových príjmov na obnovu kuchynského zariadenia v ZŠ Moskovská: „Pani riaditeľka tejto školy už dlhšie poukazuje na havarijný stav kuchynského zariadenia a hrozí, že kuchyňa jedného dňa môže prestať fungovať.“

Ďalej dodal: „Čakali sme dlhú dobu pokiaľ sa naplnia kapitálové príjmy a som rád , že sa to v tomto roku konečne podarilo. Ďakujem každému jednému poslancovi, že naprieč politickým spektrom podporili môj návrh na vyčlenenie 20.000 eur.”

Jeho slová potvrdila riaditeľka ZŠ Moskovská Mgr. Marta Melicherová: „V našej škole sa zvýšil počet žiakov o viac ako 6 percent. Momentálne nám funguje v kuchyni jediný kotol, pričom druhý je nefunkčný, pece sú staré 20 rokov. A to nevravím o ďalších nástrahách, ktoré nás v kuchyni čakajú. Preto som to nahlasovala na mesto ako havarijný stav. Ide vlastne o základnú výbavu kuchyne, za čo sa chcem aj touto cestou poďakovať našim poslancom, že vyčlenili finančné prostriedky na tento účel.“

Ešte bude potrebné obnoviť aj zariadenie školskej jedálne, čo by sa malo udiať na budúci rok z plánovaných kapitálových príjmov. „Celú obnovu zriadenia školskej kuchyne s jedálňou chceme to dotiahnuť do úspešného konca, ako sa nám to podarilo vlani s obnovou školskej budovy z euronfondov a teraz s kuchyňou, takpovediac na poslednú chvíľu. Nemôžeme však zaspať na vavrínoch. V ZŠ Moskovská nám tikajú ďalšie časované bomby. Jedná sa hlavne o zateplenie a výmenu okien na telocvični a priam havarijný stav zariadenia telocvične – šatne , parkety , sociálne zariadenia, osvetlenie,“ vysvetľuje poslanec Peter Hudec.

Postupne by sa mali dostať finančné zdroje na obnovu technického zariadenia aj do ďalších bystrických škôl, na ktorých sa tohto roku vymieňali okná, ale zostali ešte stále investične podvyživené. Koľko sa podarí nájsť peňazí na tento účel v rozpočte, sa uvidí až pri schvaľovaní rozpočtu mesta na rok 2015, ktorý čaká novozvolených poslancov.