Zdravotníci zo slovenských nemocníc sa spojili a odkazujú: Zostali sme v práci pre VÁS, vy zostaňte doma pre NÁS.  Chcú tým upozorniť verejnosť na dôležitosť zodpovedného správania sa, počas aktuálnej epidemiologickej situácie.

Nemocnice, lekári, sestry a ostatní zdravotníci sú tí, ktorí zostávajú pri chorých za každých okolností.  Rovnako v čase, keď sa svetom a aj Slovenskom šíri nákazlivá koronavírusová infekcia, potrebuje niekto ošetriť úraz, operovať akútny stav, zastabilizovať rýchlo sa zhoršujúce ochorenie a ani bábätká si svoj príchod na svet nenačasujú, ako to nám vyhovuje. Liečbu onkologickým pacientom a chorým deťom takisto nemožno prerušiť. Tiež sa musia postarať o tých, ktorí sa nakazili Covid 19 a v dôsledku zhoršenia stavu potrebujú zdravotnú starostlivosť . Nemajú možnosť  báť sa, nemôžu váhať,  nemôžu povedať nejdem.

Aby sa mohli o svojich pacientov starať,  potrebujú byť zdraví.  Ak sa koronavírusom nakazí zdravotník,  musí ísť do karantény.  Ak ich vypadne viac, môže to spôsobiť výpadok celých oddelení, ako sa to tento týždeň stalo už vo viacerých nemocniciach. A nie je ich kým nahradiť.

„Zostávame v práci, aby sme sa mohli v týchto dňoch postarať o Vás, našich pacientov. Chceme byť pri Vás. Vybrali sme si toto povolanie, aby sme pomáhali.  Ale ak  nevyhnutne nepotrebujete lekára a nemocnicu, zostaňte teraz radšej  doma.  ĎAKUJEME, že chránite SEBA aj NÁS,“ odkazujú zdravotníci z Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta Banská Bystrica:

Zdravotnícke zariadenia naprieč celým Slovenskom prijali v súvislosti so šírením koronavírusovej infekcie  všetky potrebné opatrenia, aby poskytovali bezpečnú zdravotnú starostlivosť.  Pomôcť im v tom môžu aj pacienti a ich rodiny, tým, že budú dodržiavať všetky nariadenia a hlavne,  zostanú doma.