Bývalý futbalista FK Dukla, neskorší funkcionár ČH Banská Bystrica, ŠKP Banská Bystrica a naposledy športový riaditeľ futbalovej Dukly, umrel v stredu vo veku nedožitých 67 rokov. Informuje o tom oficiálna internetová stránka FK Dukla.

mazgut rudolfRodák z Nových Zámkov bol pri futbalovej Dukle bol takmer od jej začiatku. Už so skúsenosťami z druhej Slovensko-moravskej ligy, sem narukoval v roku 1967, aby stál pri prvom veľkom futbalovom nadšení pod Urpínom. Hneď v prvom roku jeho pôsobenia Dukla postúpila do druhej a v ďalšej sezóne hneď do prvej celoštátnej ligy. V jej kádri pôsobil do roku 1976 a hneď potom začal trénovať na Štiavničkách mladé futbalové talenty.

Aj keď v roku 1980 odišiel pôsobiť pod Ministerstvo vnútra, od roku 1990 sa spájal s červeno-bielymi farbami opäť, keď sa stal členom dozornej rady banskobystrického futbalového klubu. Pôsobil ako funkcionár ČH Banská Bystrica a neskôr ŠKP Banská Bystrica. Vo vedení ŠKP bol aj v čase, keď hádzanárky získali dnes už pamätný majstrovský titul. Od začiatku roka 2010 do roku 2012 bol športovým riaditeľom FK Dukla.

Posledná rozlúčka s Rudolfom Mažgutom sa uskutoční v pondelok 17. februára o 13-tej hodine v banskobystrickom krematóriu.