Aj tento rok môžete na dovolenku k moru letieť zo stredoslovenského letiska. Na Sliači zatiaľ plánujú pre letnú charterovú sezónu 99 príletov a rovnaký počet odletov lietadiel s dovolenkármi do Turecka, Egypta, Grécka či Bulharska.

Plán 99 letov je zatiaľ nižší, než v predošlých rokoch. Cestovné kancelárie ešte môžu letecké kapacity do začiatku sezóny navýšiť, avšak tohtoročnú letnú sezónu môže globálne skomplikovať výpadok uzemnených lietadiel Boeing 737 MAX po haváriách v minulom a tomto roku. Práve tieto stroje totiž využívali vo svojej flotile viacerí charteroví leteckí dopravcovia, vrátane v našich končinách dominantného českého leteckého dopravcu Smartwings (predtým Travel Service). Celkové kapacity leteckých zájazdov tak môžu byť v tejto sezóne nižšie.

Od júna až do októbra je zo Sliača naplánovaných 47 letov do tureckej Antalye, 22 do bulharského Burgasu, pätnásť letov do egyptskej Hurghady a rovnaký počet na letisko v meste Araxos na gréckom polostrove Peloponéz.

V minulom roku sa zo Sliača lietalo len do Turecka, Bulharska a Egypta. Grécko sa do ponuky vracia po ročnej prestávke.

Hlavnými objednávateľmi letov zo Sliača sú cestovné kancelárie Tip travel, Orex travel, Hydrotour, ETI či Solvex. Na Sliač by pre nich mali lietať letecké spoločnosti Corendon, Pegasus, Freebird, Bulgaria air, Fly Egypt či spomínaný Smarwings.

V minulom roku na Sliači vybavili v letnej sezóne celkom 131 charterových letov a spolu počas roka na letisku vybavili 41 866 cestujúcich. Išlo o rekordný rok z pohľadu letnej prevádzky na sliačskom v rámci jeho civilnej prevádzky.