Už niekoľko dní je stavba severného obchvatu Banskej Bystrice, ktorá je budovaná v rámci PPP projektu R1 – PR1BINA, pri všetkých vstupoch ohradená a navyše strážená bezpečnostnou službou.

Pre Banskobystričanov sa po položení asfaltov stala stavba miestom športového vyžitia a to najmä pre korčuliarov či cyklistov. Preto sa zhotoviteľ stavby – spoločnosť Granvia Construction, rozhodla okrem výstražných tabúľ posilniť stráženie objektu aj bezpečnostnou službou. „Dôvod je v tom, že stavba nie je verejne prístupná. Stále je to živá a neodovzdaná stavba. Na každom úseku je riziko nehody, zrážky alebo úrazu a práve ten úraz na seba nevezmeme. Na každej križovatke je informácia o zákaze vstupu nepovolaným osobám, zákaz korčuliarov a je tam aj výstraha, že objekt je zabezpečený SBS a prinajhoršom sa budú rozdávať pokuty,“ vysvetľuje projektový manažér stavby severného obchvatu Marián Kmeť. Autá by mali začať po novej ceste nad centrom mesta jazdiť od 28. júla.

Bližšie informácie o aktuálnom priebehu dokončovacích prác, ako aj vzhľad novej komunikácie pár týždňov pred otvorením vám priblížime v reportáži na BBonline.sk už v utorok.