Marcová ponuka Hudobného átria v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici je zaujímavá a lákavá. Osloví fanúšikov rockovej hudby, baletu a aj tých, čo radi skúšajú hrať na rôznych hudobných nástrojoch či aspoň sa ich dokýkať.

Zlatý vek rockovej hudby

1. marec – 14.apríl

Audiovizuálna výstava Zlatý vek rockovej hudby mapuje počiatky rockovej hudby počnúc britskou inváziou v šesťdesiatych rokoch 20. storočia, nástupom bluesrockovej a folkrockovej scény, po psychedelický rock Jimiho Hendrixa a progresívny rock skupiny Pink Floyd. Výstava s ponukou voľného výberu projekcií koncertných záznamov, filmových dokumentov o vývoji jednotlivých etáp hudobných žánrov a životopisných filmov hudobných legiend je doplnená zvukovými nahrávkami, notovými materiálmi a tematickými publikáciami. Siahnite po zaujímavých tituloch a nechajte sa vtiahnuť do nevšedných príbehov hudby.

Rozozvučte sa v Hudobnom átriu

6. – 10. marec

Týždeň otvorených dverí Hudobného átria je príležitosťou nahliadnuť do jeho priestorov, činnosti, hudobného archívu a zažiť priamy dotyk s hudbou prostredníctvom prehliadky etnických nástrojov rôznych krajín sveta.

Anna Karenina

14. marec – 16:00 h

Beseda s režisérom a choreografom Petrom Dedinským a dramaturgičkou Alžbetou Lukáčovou pri príležitosti premiéry baletného predstavenia Anna Karenina v Štátnej opere v Banskej Bystrici.

Hudobný svet vzdialených kultúr

1.- 31. marec

Objavujte pestrosť zvukov a harmónií, spoznajte históriu a zvuky tradičných etnických nástrojov rôznych kultúr a vzdialených hudobných svetov. Komentovaná prehliadka s interakciou účastníkov. Návštevníkom sú nástroje k dispozícií v rámci otváracích hodín. Pre rezerváciu termínu kontaktujte: hudobneatrium@svkbb.eu  Tel.  +421 48 4710744

Otváracie hodiny ŠVK: pondelok a piatok: 10.00 – 17.00 h, utorok, streda a  štvrtok: 10.00 – 18.00 h.