Podobne ako vlani pri zisku titulu majstra sveta, privíta mesto olympijských víťazov svojho chodeckého velikána aj tento rok. Po zisku zlata, na hrách XXXI. olympiády v brazílskom Rio de Janeiro, sa príde Matej Tóth podeliť o radosť zo svojho životného úspechu so svojimi fanúšikmi.

toth

Mesto Banská Bystrica, Vojenské športové centrum Dukla Banská Bystrica a Slovenský atletický zväz pozývajú všetkých priaznivcov slovenských olympionikov a zvlášť chodca Mateja Tótha, na Námestie SNP už vo štvrtok 25. augusta.

Organizátori pripravili od 17-tej hodiny program, v ktorom najskôr zahrá kapela Desmod pochádzajúca z Matejovho rodného mesta – Nitry. O 18-tej hodine už na Námestí SNP privítame najrýchlejšie chodiaceho Banskobystričana a prebehne aj jeho autogramiáda. Nasledovať bude ešte koncert Sama Tomečka a plánovaný je tiež ohňostroj.

Chodec VŠC Dukla Banská Bystrica Matej Tóth sa, ako úradujúci majster sveta, tešil zo zisku olympijského zlata uplynulý piatok. Správne vystupňovanou formou po sezóne, ktorú sprevádzalo nepríjemné zranenie, ukázal všetkým favoritom svoj chrbát koncentrovaným výkonom. V uplynulý piatok sme o jeho úspechu písali v našom príspevku.