Futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica odohrali v sobotu 3. júna posledný vonkajší zápas v sezóne. Na Pasienkoch ich na duel so Slovanom nastúpilo len desať. Napriek tomu s favorizovaným druhým celkom tabuľky debakel neutŕžili.

Duklistky odolávali do 38. minúty, kedy poslala belasé do vedenia Lucia Droppová. Najlepšia strelkyňa Slovana úradovala aj po zmene strán, keď pridala ďalšie dva góly a hetrikom tak rozhodla o výsledku 3:0. Prehra o tri góly je však jedným z tých lepších výsledkov z pohľadu žien Dukly v nadstavbovej skupine o titul. Poslednú šancu na bodový zisk v skupine najlepších budú mať Duklistky v sobotu 10. júna od 11.00 h, kedy privítajú v Kremničke FC Spartak Trnava.

Martin Iliaš, asistent trénera MFK Dukla ženy: „Opäť sme nastúpili v zostave bez možnosti striedania. Tá obmedzila aj akékoľvek taktické zmeny. Dievčatá však k zápasu pristúpili zodpovedne, súperovi dávali málo priestoru, navzájom si pri bránení pomáhali a plnili taktické zámery. Bojovali o každú loptu a z hľadiska defenzívy podali kvalitný výkon. Keď sa im nepodarilo zastaviť útok súpera, pomohla brankárka. Z hľadiska ofenzívy to bolo horšie, na kvalitnejšie útočenie ostávalo málo síl. Vypracovali sme však niekoľko zaujímavých priamych kopov. V druhom polčase sa dievčatám podaril aj jeden krásny protiútok, ale trafili sme len žrď prázdnej brány. Napriek výsledku si dievčatá za bojovnosť, zodpovednosť a plnenie pokynov v defenzíve zaslúžia veľký obdiv.“

Petra Tišliarová, brankárka MFK Dukla ženy: „V sobotu sme odohrali zápas na Pasienkoch proti ŠK Slovan Bratislava, kde sme aj napriek prehre 3:0 predviedli oveľa lepší výkon ako naposledy, keď sme proti nim doma prehrali 1:6. Od začiatku  zápasu sme sa snažili brániť zodpovedne a hlavne nezaspať začiatok zápasu, čo sa nám aj darilo do 38 minúty, kde sme inkasovali gól z rohu. Škoda, že sa nám nepodarilo zachytiť aj začiatok druhého polčasu a už v 55. minúte sme inkasovali druhý gól, pretože sme mohli súpera viac potrápiť a znervózniť, nakoľko sme si vedeli vytvoriť v druhom polčase viacero šancí a nastreliť aj tyč. Napriek prehre musím dievčatá pochváliť za snahu a bojovnosť, pretože aj keď im počas druhého polčasu začali dochádzať sily, snažili sa hrať zodpovedne vzadu a chceli sa pokúsiť aj o strelenie gólu. Verím, že v poslednom domácom zápase proti Spartaku Trnava sa nám podarí ukončiť sezónnu s víťazstvom.“

Demišport liga – 1. liga ženy – sk. o titul – 9. kolo – sobota 03.06.2023, 15.00 h – Pasienky

ŠK Slovan Bratislava – MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (1:0)

Góly: 38., 55. a 76. Droppová. ŽK: 66. Jančová (Dukla). Rozhodovali: Stolárik – Bródy, Vargová. Diváci: 60.

Zostava MFK Dukla ženy: Tišliarová – Mazúchová, Brandysová, Jančová, Veselová (C), Boháčiková, Jančíková, Mileiová, Gembická, Lukach. Tréner: J. Boroviak.