Železničná spoločnosť Slovensko posilňuje kapacity vlakových súprav na najvyťaženejšej trati medzi Banskou Bystricou a Zvolenom. Vyťaženosť vlakov na ďalších tratiach monitoruje.

Banskobystrický samosprávny kraj v sobotu popoludní informoval, že Železničná spoločnosť Slovensko pomáha riešiť komplikovanú situáciu s verejnou dopravou v kraji po tom, čo SAD Zvolen od soboty nezaisťuje linky prímestskej autobusovej dopravy.

„Dnes a zajtra posilňuje kapacitu vlakových súprav na trati Banská Bystrica – Zvolen a na ostatných tratiach monitoruje záujem cestujúcich. V prípade potreby je pripravená posilniť kapacity vlakov počas víkendu,“ uviedol na sociálnej sieti predseda BBSK Ján Lunter.

V prípade pokračovania krízovej situácie majú byť podľa Luntera železničiari od pondelka pripravení posilniť vlakové spojenia na najvyťaženejších tratiach v kraji. Konkrétne na trasách medzi Banskou Bystricou a Zvolenom, Banskou Bystricou a Breznom a tiež na trati Zvolen – Detva – Lučenec – Fiľakovo.

BBSK zároveň začal s oslovovaním menších dopravcov, ktorí by zaistili náhradné spojenia na štandardné linky od budúceho týždňa.