Májový_koncert_Zelené_tónyObľúbený cyklus koncertov s názvom Zelené tóny pokračuje aj v roku 2015. Vo štvrtok 14. mája sa návštevníci Stredoslovenského múzea započúvajú do horúcich rytmov vášnivého flamenca v podaní Morenita de Trianu a El Cheita.

Zelené tóny tak po dlhšej prestávke opäť prichádzajú, aby svojmu náročnému publiku ponúkli plnohodnotný a zároveň nevšedný umelecký zážitok.

Predstavovať Morenita de Trianu priaznivcom flamenca na Slovensku nie je potrebné. Dokonca aj tých, ktorí o ňom doposiaľ nepočuli, sa dotknú chytľavé rytmy jeho “španielky“ za srdce. Skvelý gitarista sa tentokrát v Koncertnej sieni Thurzovho domu predstaví spolu so spevákom El Cheitom v rámci ich stredoeurópskeho turné s programom Quejio y Clavijero.

Ak chcete na vlastnej koži zažiť zimomriavky aj počas teplých májových dní, príďte do historických priestorov Thurzovho domu na Nám. SNP už tento štvrtok, tj. 14.5.2015 o 18-tej hodine, aby ste sa spolu s nami stali súčasťou večera nabitého vášnivou hudbou v podaní fenomenálnych interpretov flamenca – El Cheita (spev) a Morenita de Trianu (gitara).

Zelené tóny v Thurzovom dome – tradícia, ktorá pohľadí nielen dušu

Stredoslovenské múzeum Vám už deviaty rok za sebou prináša nádielku skvelej hudby v podaní vynikajúcich hudobníkov a interpretov s názvom Zelené tóny. V predchádzajúcich ročníkoch ste sa mali možnosť započúvať do jazzu, nechať sa uniesť na vlne latinskoamerických rytmov, vypočuť si francúzsky šansón, spoznať krásy horúceho flamenca či precítiť tango na vlastnej koži.

Aj tento rok sme pre Vás pripravili nezabudnuteľné chvíle strávené pri dobrej hudbe v príjemnom prostredí Thurzovho domu. Hudobné koncerty z cyklu Zelené tóny sa konajú v Koncertnej sieni Thurzovho domu na Námestí SNP 4 vždy o 18.00 hod. Cena vstupenky je 5 €. Lístky na koncert je možné zakúpiť si v predpredaji v pokladni Thurzovho domu. Koncert je spolufinancovaný z dotácie Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.