Známy banskobystrický hokejista Richard Zedník, ktorý má na svojom konte bronz z majstrovstiev sveta v roku 2003 a bohaté skúsenosti z NHL, si po skončení kariéry dal od puku a hokejky väčšiu prestávku a venoval sa najmä rodine. Teraz hovorí, že nastal čas vrátiť sa k hokeju.

Richard ZedníkZedník je druhýkrát ženatý, z prvého manželstva má dcéru, z druhého malého syna. Aj preto sa chcel po skončení kariéry venovať najmä rodine.

„Dozrel čas opäť niečo robiť aj v hokeji. Celý život som hral hokej na všetkých úrovniach a chcel by som niekomu začať odovzdávať skúsenosti. Sám som zvedavý, ako to pôjde,“ povedal aktuálne pre Denník Šport.

Priestor dostane, kde inde, ako v tunajšom klube HC ’05 Banská Bystrica, kde podobne pred rokmi začínal svoju trénerskú kariéru aj Vladimír Országh. Zedník sa stane asistentom skúseného trénera Miroslava Chudého spolu s ďalším bývalým reprezentantom Miroslavom Hlinkom.

Cesta odchovanca banskobystrického hokeja Richarda Zedníka smerovala do zámoria pred dvadsiatimi rokmi a po vyše roku strávenom v tímoch WHL a AHL obliekol dres Washingtonu Capitals prvýkrát v sezóne 95/96. Neskôr pôsobil v Montreale, opäť pri Capitals, neskôr v New York Islanders a jeho posledným pôsobiskom v zámorí bola Florida. V sezóne 2009/2010 obliekal dres tímu KHL Lokomotiv Jaroslavľ a profesionálnu kariéru končil v sezóne 2010/2011 v AIK Stockholm. V roku 2011 sa zároveň rozlúčil aj s reprezentačnou kariérou na nevydarenom domácom svetovom šampionáte.