| 31.3.2013

Perla – Zrušené

Povinná zastávka pre milovníkov piva. Podnik uvádza, že je prvým reštauračným pivovarom založeným na Slovensku. Domáce pivo sa tu varí od roku 1992. Momentálne je to Zlatá perla so stupňovitosťou 11,5 a odporúčame piť opatrne, Perla “zapíše” rýchlejšie ako klasické pivá.

Okrem výbornej chuti prekvapí aj cena, za pol liter zaplatíte iba 85 centov. Kombinácia dobrého piva a nízkej ceny vytvára zaujímavý mix klientely podniku, keď klasických štamgastov dopĺňajú študenti a fanúšikovia piva všetkých sociálnych vrstiev.

Čo sa týka prostredia, pokiaľ máte predsudky voči lacnejšie vyzerajúcim podnikom neodporúčame vstupovať. Prekvapí vás však väčšinou veľmi milá obsluha, zaskočia skoré zatváracie hodiny podniku – pred pol desiatou sú prijímané posledné objednávky.

Perla má nevyužitý potenciál pivárne, v ktorej by ste si radi do noci posedeli s priateľmi pri dobrom pive a pomedzi to zajedli nejakú pivnú špecialitu. Pokiaľ však máte radi poctivé pivo a nepotrpíte si na nefajčiarske prostredie, tento minipivovar iba odporúčame.

Aktualizácia 3.1.2017: Legendárny pivovar sa už v roku 2017 neotvoril. Viac v článku…

Adresa:
Perla
Horná 52
Banská Bystrica


Zväčšiť mapu