V 16. kole Corgoň ligy sa červeno-bieli predstavili v Zlatých Moravciach. U tabuľkového suseda si víťaznú premiéru zapísal Štefan Zaťko, ktorý je na lavičke hráčov spod Urpína len od pondelka. Tím zo Štiavničiek si však týmto víťazstvom zároveň pripísal prvú corgoňligovú výhru  na ihrisku súpera v sezóne.

FC ViOn Zlaté Moravce – FK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:2)

Góly: 30. T. Hučko, 32. Pich. ŽK: 23. Pečovský.

FC ViOn Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda, Janečka, Majerník (74. Pavlovič), Chren – Candrák (46. Orávik), Babic, Kuračka, Tomášek – Stojanovič (71. Tomko), Pavelka

FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Poljovka, Marek Hlinka, Vajda, Hučko – M. Pančík (80. Laksík), Pleva, Pečovský, Brašeň – Hesek (87. Uškovič), Pich (90. Chmelík).

Po dlhom čase už aj s kapitánom Martinom Poljovkom a v netradičnom rozostavení, pri hre na troch obrancov. Tak nastúpila Dukla pod vedením nového trénera na zápas v Zlatých Moravciach, kde spočiatku Jarábkovi zverenci prehustenému stredu poľa banskobystrickej Dukly nedokázali vzdorovať. V šiestej minúte to takmer využil po samostatnom úniku Pančík, lenže nemieril presne. Pozorný Kuciak si s ľahkosťou poradil s každou strelou hostí, avšak to isté platilo aj na opačnej strane, kde Boroš ukázal niekoľko famóznych zákrokov. Napríklad v 25. minúte vykrýval Babicovu strelu z diaľky. Domáci si vytvorili tlak, v ktorom v modrom hrajúci Zaťkovi zverenci len vyčkávali na brejkové situácie. Taká prišla v 29. minúte, kedy Pich sám proti Kuciakovi nebol presný a následnú dorážku mu zmaril Majerník. Nasledovala štandardka a po nej aj rohový kop,  po ktorom už za Kuciaka hlavičkoval Tomáš Hučko. Z toho sa Zlatomoravčania nie a nie spamätať a tak nasledoval ďalší trest od stále aktívneho Róberta Picha. Ten v 32. minúte v tesnej blízkosti domáceho gólmana dorážal Brašeňovu strelu z boku do domácej brány, čím sa postaral o ďalšiu radosť asi desiatky červeno-bielych fanúšikov na tribúne  2:0. V 43. minúte vrcholilo snaženie domácich o zvrátenie nepriaznivého stavu, lenže Tomášek svoju strelu napáli len do pozorného Boroša.

V druhom dejstve Dukla vsadila na taktiku.  Vyčkávala, pretože tvoriť museli domáci. Cez pozornú obranu hostí to ale nemali jednoduché. Napriek tomu, si po Kuračkovej strele tesne nad brvno v 53. minúte Boroš poriadne vydýchol. Možno aj to vyburcovalo Banskobystričanov k opätovnému naštartovaniu a tak ani Kuciak si nemal čas na oddych. Najmä keď ho v 68. minúte po Pančíkovej nahrávke a peknom obíjdení domácej obrany ohrozoval opäť Pich, ktorému však strela nevyšla. Napriek snahe oboch celkov sa stav nezmenil a tri body si odvážajú hráči Dukly.