Na jednej z najväčších a najprestížnejších celosvetových súťaží piva, na ktorej tento rok pivovary zo 46 krajín sveta predstavili celkom 2151 pív, vybrali v jednej zo 60-tich kategórii porotcovia za víťaza aj pivo z Banskobystrického pivovaru.

Banskobystrické tmavé pivo Urpiner Dark 11° si minulý týždeň odnieslo Zlatú európsku pivnú hviezdu z Mníchova, kde sa súťaž European Beer Star konala počas slávneho Oktoberfestu už po štrnásty raz. Pivá tu tento rok hodnotilo 133 pivných odborníkov z 26 krajín, pričom posudzovali optický dojem, penu, arómu, chuť a iné typovo špecifické vlastnosti.

Tmavý ležiak z Banskobystrického pivovaru získal ocenenie na tejto súťaži už v roku 2015, vtedy však malo „len“ bronzový lesk. V roku 2012 na tejto súťaži bodovala aj prémiová Urpiner 12-tka, ktorá si vtedy odniesla striebro.

Od roku 2006 získal najmenší slovenský priemyselný pivovar celkom už viac než 30 ocenení na rozličných domácich a medzinárodných súťažiach. Zlato z European Beer Star je však bezpochyby dosiaľ najväčším úspechom pre tunajších pivovarníkov.

Spoznať výrobu banskobystrického piva budete môcť už túto sobotu, priamo v priestoroch pivovaru na Sládkovičovej ulici v Banskej Bystrici. Na Dni otvorených dverí Banskobystrického pivovaru uvidíte nielen procesy výroby, ale budete mať možnosť jednotlivé druhy tunajšieho piva Urpiner aj ochutnať a zabaviť sa na pestrom sprievodnom programe.

https://bbonline.sk/banskobystricky-pivovar-ani-tento-rok-nezabudne-na-svojich-fanusikov-laka-do-svojho-arealu/