Vedomostné kvízy, tanečná hudba, ale i zaujímavé besedy so známymi osobnosťami. To všetko a ešte oveľa viac čaká v letnej sezóne nielen na ubytovaných hostí zámockého hotela The Grand Vígľaš. Počas horúcich letných večerov sa tak budete môcť stretnúť s tradičnými akciami, ale i novinkami, ktoré oslovia malého aj dospelého diváka.

Po dvojročnej pauze ožíva kultúra aj v priestore zámku Vígľaš. Zámok vôbec prvýkrát štartuje koncept, v rámci ktorého programovo obsiahne všetky dni v týždni, okrem nedele. ,,Pre našich návštevníkov sme starostlivo na letné mesiace pripravili vskutku bohatý program. Rozhodli sme sa, že každý z dní v týždni bude niesť konkrétny prívlastok, ktorý už potenciálnemu klientovi našepká, na čo sa môže tešiť,“ hovorí riaditeľ hotela Tomáš Sokologorský.

V rámci letného kultúrneho programu tak môžete na zámku zažiť vedomostné pondelky, romantické utorky, diskusné stredy, či zábavné štvrtky. ,,O víkendový program sa postarajú pohodové piatky a kubánske soboty, v rámci ktorých vás bude zabávať spevák Eusebio. Sekundovať mu bude DJ,“ dodáva riaditeľ Sokologorský.

Letný program na zámku odštartuje už v piatok, 1. júla. ,,Práve piatky sa budú niesť v duchu pohodovej atmosféry. Všetkých, ktorí k nám zavítajú čaká príjemný večer za sprievodu hudobného podkladu. Obľúbené česko-slovenské hity si pre nich pripravil gitarista Igor Moško,“ informuje vedenie hotela. Príjemné tóny roztancujú návštevníkov aj v ostatné dni v týždni. ,,Na utorky máme pripravený klavírno-husľový sprievod v réžii Dua Soul, štvrtky zas budú patriť modernej popovej a jazzovej hudbe v podaní kapely Funky People Duo,“ dodáva manažment.

Novinkou v rámci kultúrneho leta budú stredňajšie večery s osobnosťami. ,,Ide o diskusný koncept, v rámci ktorého sa môžete stretnúť napríklad s Igorom Bukovským, Jozefom Banášom, Petrom Hámorom a mnohými ďalšími osobnosťami z rôznych oblastí. Ja sa na tieto stredy veľmi teším, nakoľko je to možnosť stretnúť svoje idoly osobne, porozprávať sa s nimi a nechať sa inšpirovať ich zážitkami a skúsenosťami. Navyše po dvojročnej pandemickej prestávke cítime akýsi hlad po kultúre a osobných stretnutiach. Práve preto veríme, že verejnosť zaujme aj takýto formát,“ pozýva na udalosť Tomáš Sokologorský.

V rámci letného programu dostanú priestor aj tradičné zámocké akcie, medzi ktorými nebude chýbať Grand Retro Show. Práve táto udalosť láka na zámok Vígľaš každý rok stovky malých aj veľkých nadšencov historických automobilov. Počas letných prázdnin tiež prebiehajú prehliadky zámku v klasickom prevádzkovom režime, a to od pondelka do štvrtka v čase o 13:00 h, prípadne od piatku do nedele od 11:00 h, 13:00 h a 15:00 h. ,,K dispozícii bude stále tiež hotelové wellness a reštaurácia Ava Simone, kde vám príjemný personál pripraví okrem osviežujúcich limonád aj chutné menu,“ dodáva riaditeľ. Letný program na zámku končí 2. septembra.

Pobyt Leto na zámku si môžete rezervovať na tomto odkaze.