Banskobystrická Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta plánuje z prostriedkov sociálneho fondu zakúpiť niekoľko kusov trampolín pre jumping fitness.

Nemocnica 8„Z prostriedkov sociálneho fondu plánujeme niekoľko kusov trampolín zakúpiť. Máme už vyhradené priestory, v ktorých chceme tento kondičný program bezodplatne zabezpečiť v rámci regenerácie pracovnej sily našim zamestnancom. Z radov našich zamestnankýň sú už vyškolené dve certifikované cvičiteľky. Zatiaľ začneme z cvičením jedenkrát týždenne,“ uviedla hovorkyňa Rooseveltovej nemocnice Ružena Maťašeje.

Zdravotnícky zamestnanci sú počas svojej práce vystavení veľkej zodpovednosti a tlaku. „Týmto programom by sme im radi poskytli možnosť uvoľniť sa a nečerpať energiu. Relax tak majú zabezpečený hneď po práci a pod jednou strechou,“ približuje Miriam Lapuníková, ekonomická námestníčka nemocnice. „JumpingFit je jednoduché cvičenie, ktoré má priaznivý vplyv na organizmus a prospieva celému telu, pričom šetrí pohybový aparát, kĺby a chrbticu,“ upresňuje účinky cvičenia prezident JFWF Miroslav Ambruš.

Ukážkovú hodinu kondičného programu, ktorý patrí medzi svetové jednotky v skupinovom cvičení, zorganizoval zamestnávateľ a predstavitelia Jumping Fitness World Federation (JFWF) minulý piatok v priestoroch návštevnej haly FNsP F. D. Roosevelta Banská Bystrica.

Otvorenú hodinu viedla majsterka sveta v JumpigFit, Lila Katona z Maďarska. Zamestnanci si mohli pod jej vedením zacvičiť na pätnástich trampolínach, ktoré na tento účel zapožičala jumpingová federácia.

Pre zamestnancov nemocnice ďalej jej vedenie rokuje s Filolzofickou fakultou UMB o zazmluvnení plávania a ľudia pracujúci u najväčšieho zamestnávateľa regiónu tiež štvrťročne dostávajú na podporu svojho zdravia Relax kupóny.