O našej pohodlnosti a o tom, čo robí so spoločnosťou, v ktorej žijeme, budú 27. januára 2016 o 19.00 v kultúrnom centre Záhrada diskutovať známy slovenský psychiater Peter Hunčík a jeden z najvýraznejších slovenských novinárov Andrej Bán.

Pojde o prvý diel novej diskusnej relácie – Záhradný skleník, ktorú uvidíte každý mesiac na inú tému, s novými hosťami a pravidelne s hudobným hosťom v Záhrade.

Plagat sklenik 01

Kríza ne/pohodlia bude prvou témou nového diskusného formátu v kultúrnom centre Záhrada, v ktorom sa moderátor a hostia dotknú viacerých pálčivých problémov súčasného Slovenska. Po páde komunizmu sme získali právo ovplyvňovať verejné dianie v omnoho väčšom meradle ako sme boli zvyknutí. Často sa však ukazuje, že toto právo je späté s neľahkou povinnosťou. Vystúpiť z vlastného pohodlia a angažovať sa. Túto úlohu zďaleka nenapĺňame na výbornú. A Slovensko trpí. Aj o tom bude prvý diel Záhradného skleníku s Andrejom Bánom a Petrom Hunčíkom.

„O kríze hovoríme preto, lebo podľa smerovania celej strednej Európy máme pocit, že naša odvaha komfort opúšťať sa rokmi po páde komunizmu nezvýšila, ale práve naopak, znížila. Je to hypotéza, o ktorej by sme radi diskutovali s našimi hosťami.“ vysvetľuje Rado Sloboda, ktorý bude Záhradný skleník moderovať.

Hudobnou hostkou prvého Záhradného skleníka bude Janka Ovšonková, ktorá zahrá na netradičnom hudobnom nástroji. Na píle.

„Skleník je nový diskusný kabaret kultúrneho centra Záhrada. Každý mesiac prinesie svieže témy, inšpiratívnych hostí a netradičné pohľady. Môžete sa tešiť na diskusie o najdôležitejších spoločenských témach súčasnosti, ale aj na lifestylové témy. Okrem diskusie zakaždým privítame aj hudobného hosťa alebo hostku. Pre tento formát sme sa rozhodli, pretože aj keď je Záhrada miestom mnohých diskusií, chýbal nám tu ucelený formát, ktorý prinesie vážne aj menej vážne témy s nadhľadom. Verím, že téma a hostia prvej diskusie zaujmú bystričanov a svoje domáce pohodlie vymenia v stredu 27. januára za pohodlnú sálu kultúrneho centra Záhrady“, dodáva dramaturg a spolutvorca Záhradného skleníka Milan Zvada.

Už vo februári sa môžete tešiť na ďalší Záhradný skleník. 24. februára o 19.00 sa zamyslíme nad tým, čo prinesie rok 2016. O tom, že to bude s polemika s nadhľadom svedčí aj názov: ROK OHNIVEJ OPICE.

Vstup na diskusiu je zdarma. Rezervácie miest na e-maili radoslavml.sloboda@gmail.com, do predmetu správy uviesť „Skleník“. Informácie o podujatí nájdete aj na facebook evente.