Po minuloročnom úspechu vianočnej charitatívnej akcie „Hokej pre radosť“ je tu jej druhé pokračovanie. Aj tento rok môžu priaznivci kráľovského ľadového športu potešiť deti tráviace vianočné sviatky v nemocnici akoukoľvek plyšovou hračkou.

il. foto: mlive.com

Zahádžte ľadovú plochu pre dobrú vec – aj tak by mohlo znieť motto vianočnej charitatívnej akcie „Hokej pre radosť,“ ktorá bude mať po minuloročnej premiére pokračovanie aj tento rok. Jej účelom je spríjemniť obdobie Vianoc chorým deťom, ktoré z rôznych dôvodov tvária najkrajšie sviatky roku v nemocnici.

Každý, kto by mal záujem zapojiť sa a podporiť túto akciu, tak môže urobiť počas predposledného predvianočného domáceho zápasu HC ’05 Banská Bystrica, ktorý sa odohrá tento utorok (21. 12. 2010) proti Košiciam. Na zápas je potrebné priniesť si akúkoľvek plyšovú hračku, ktorú na vyzvanie komentátora počas reklamnej prestávky hodíte na ľadovú plochu. Bude to jediný raz v roku, kedy cudzí predmet na ľade poteší ako vedenie extraligy, tak aj domáci klub. Ten túto akciu organizuje v spolupráci s Hockey Development Centrum.

S takýmto druhom vianočnej charitatívnej činnosti sa začalo v zámorí, odkiaľ sa tradícia hádzania hračiek na ľadovú plochu rozniesla aj do ďalších krajín. V Banskej Bystrici mala premiéru minulý rok, kedy sa vyzbieralo približne desať plných vriec plyšových hračiek. Tie boli hokejistami následne darované deťom v banskobystrickej a breznianskej nemocnici.