Podnikateľské prostredie na Slovensku bolo v posledných rokoch veľmi zlé, dalo by sa povedať, že až odstrašujúce. Všadeprítomná byrokracia a komplikované vybavovanie potrebných dokumentov nevyhnutných na fungovanie podniku odrádzalo viacerých nádejných podnikateľov od podnikania.

Ak ale aj napriek všetkému chcete začať podnikať a nerobiť zbytočné chyby, poradíme vám, ako na to.

Prenajmite si virtuálne sídlo

Každý začínajúci podnikateľský subjekt musí pri zakladaní firmy uviesť aj jej sídlo. Kúpa kancelárskych priestorov je však pre začínajúci podnikateľský subjekt s obmedzeným množstvom financií nevyhovujúca a preto je pochopiteľné, že hľadajú inú možnosť, ako si zaobstarať sídlo firmy, ale neplatiť tak veľa.

Jednou z možností, ako sa dostať k lacnému sídlu firmy, je možnosť prenajať si virtuálne sídlo. Prenájom sídla vyjde začínajúcich podnikateľov na pár desiatok eur mesačne a navyše sa nachádza na lukratívnej adrese v Bratislave. Prenájmom virtuálneho sídla nielenže ušetríte peniaze, ale aj získate prestíž.

V rámci služby virtuálneho sídla máte možnosť využiť zasadacie priestory na danej adrese a prenajímatelia tohto sídla vám zabezpečia preberanie, uschovávanie, ale aj preposielanie pošty.

Poskytnite záruku kvality

Ak chcete byť úspešným podnikateľom a nechcete robiť zbytočné chyby, už od začiatku svojho podnikania poskytnite záruku kvality, či už ponúkaných služieb, alebo produktov. Kvalitné výrobky a služby sú vždy zárukou kvality, preto ak chcete uspieť, kvalitné výrobky a produkty budú tou správou cestou.

V úspešnom rozbehnutí vášho podnikania vám môže pomôcť aj tzv. certifikát kvality. Certifikát ISO 9001 je zárukou toho, že vaša spoločnosť produkuje kvalitné výrobky alebo poskytuje kvalitné služby.

Zabezpečte kvalitné vybavenie skladu a výrobných hál

Zbytočnou chybou, ktorú robí väčšina podnikateľov, je to, že sa snaží šetriť na nekvalitnom vybavení. Práve nekvalitné vybavenie ale môže byť krokom vedľa – krokom, ktorý začínajúcej firme môže skôr ublížiť ako pomôcť.

Ak chcete začať podnikať bez zbytočných chýb, zabezpečte do firmy kvalitné vybavenie skladu a výrobných hál. Začnite kvalitnejšími plošinovými váhami a skončite pri dobrých a hlavne bezpečných montážnych plošinách na VZV.