Z dôvodu rekonštrukcie dvojice mostov, ktoré prepájajú Stavebnú ulicu s Jegorovovou cestou za starým Sídliskom, začínajú od štvrtka 27. apríla niekoľkomesačné dopravné obmedzenia na ceste I/66.

V úseku od OC Kaufland pri železničnej stanici až po mimoúrovňovú križovatku Majer sa musia vodiči pripraviť na dočasnú zmenu organizácie dopravy.

Kvôli rekonštrukcii dvojice mostných objektov tu bude obmedzená rýchlosť jazdy, ale platiť bude aj zákaz predchádzania vozidiel a zníži sa tiež počet jazdných pruhov, pričom dočasne bude tiež doprava vedená striedavo z obidvoch smerov len v jednom jazdnom pruhu pri riadení prenosnými semaformi.

„Rekonštrukcia mostných objektov bude trvať približne 3 až 4 mesiace, preto žiadame nielen vodičov, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky o disciplinované a ohľaduplné správanie, tiež o zvýšenú pozornosť, opatrnosť, ako aj o zvýšenú trpezlivosť vodičov počas stavebných prác,“ uvádza hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Dopravný inšpektorát, s ohľadom na očakávané tvorenie kolón na tomto úseku, vodičom odporúča využívanie obchádzkových trás, a to najmä po severnom obchvate meste, prípadne cez Partizánsku ulicu.