Na vysoké teploty, ktoré trápili Banskú Bystricu v závere júna a úvode júla, zareagovali Záhradnícke a rekreačné služby mesta úpravou polievania záhonov, mobilnej zelene a vysadených stromov.

ZAaRES teraz na svojom profile na sociálnej sieti informoval, že jeho pracovníci aktuálne zabezpečujú polievanie už od 4. hodiny rannej. Dôvodom sú práve vysoké denné teploty, ale napríklad aj znížená premávka na sídliskách v skorých ranných hodinách.

„Najvyššiu potrebu pomocou závlahy si vyžadujú najmladšie stromy. Vďaka vysokej snahe našich zamestnancov sa nám darí udržať v dobrej kondícii 95% nami vysadených stromov. Tieto dreviny nám budú čo nevidieť pomáhať prekonávať zmeny klímy. Vysádzané druhy drevín sú vo vysokej miere potenciálna vegetácia,“ približuje ZAaRES.

Záhradnícke a rekreačné služby mesta zvýšenú potrebu zálievky rastlín a drevín však nedokážu pokryť vlastným technickým zázemím. „V rámci obnovy vozového parku máme značný deficit a bojujeme aj s týmto problémom, ktorý sme sčasti doslova „zahasili“ pomocou „hasičky“, ktorá nám je zapožičaná v čase najväčšej potreby od DHZ-o Mýto pod Ďumbierom. Touto cestou sa im chceme poďakovať. Rovnako tak chceme poďakovať iným DHZ organizáciám, ktoré sa nám ponúkli pomáhať v čase najvyššej potreby zavlažovania,“ znie vo vyhlásení mestskej organizácie.