Jarné počasie láka na cesty opäť aj viac motocyklistov, čomu musia svoju pozornosť prispôsobiť aj vodiči osobných automobilov. Príkladom je vážna štvrtková nehoda, ku ktorej došlo v popoludňajších hodinách na Rudohorskej ulici.

„Podľa doterajších informácii, k dopravnej nehode došlo tak, že vodička vozidla, pri vychádzaní z parkovacieho miesta a napájaní sa na cestu v jej smere doľava, nedala prednosť v jazde motocyklistovi prichádzajúcemu zľava, následkom čoho motorkár narazil prednou časťou motocykla do ľavej prednej časti jej vozidla,“ uviedla v piatok polícia na sociálnej sieti.

Náraz motocyklistu vymrštil na čelné sklo vozidla a následne prepadol za vozidlo na cestu, kde zostal ležať. So zraneniami bol z miesta nehody záchranármi prevezený do nemocnice.

„Alkohol u účastníkov zistený nebol. Nehoda je v štádiu vyšetrovania,“ doplnila polícia. Dopravná nehoda spôsobila aj zdržanie spojov MHD.

Polícia upozorňuje, aby vodiči nepodceňovali situáciu na cestách a boli obozretní. Podľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru práve v jarných mesiacoch, kedy motorkári vyrážajú na cesty, pribúdajú aj nehody na motocykloch. Následky týchto nehôd bývajú spravidla závažné a často sú spôsobené práve tým, že vodiči si motorkárov nevšimnú na križovatkách, pri predbiehaní či preraďovaní do jazdných pruhov.