Už osemnásty ročník divadelného festivalu ŠpanDiv sa uskutoční tento víkend v Španej Doline. V programe festivalu sú rozprávky pre menšie aj väčšie deti, pre dospelých a aj tých, čo chcú byť stále deťmi.

Napriek tomu (alebo práve preto?), že divadelný festival ŠpanDiv dosiahol v tomto roku vek dospelosti, podstatná väčšina dvojdňového festivalu bude rozprávková. Menšie aj väčšie deti čaká sedem rozprávok, dospelákov Bohyňa vo vani a úplne všetkých iste zaujme aj poteší veselé ŠpanDivenie Pinky klaunky, chodúľové predstavenie Spectare Papilio a, samozrejme, nebudú chýbať ani flašinety!

Program

Sobota 14. august

10:00 h Divadlo pod balkónom: Janko Hraško

Známu Dobšinského rozprávku Janko Hraško odeli v Divadle pod balkónom do nového šatu a jej dej preniesli takmer do súčasnosti. Janko Hraško je takmer normálny chlapec, ktorý musí pomáhať, pretože inak sa nestane skutočným chlapcom (od 3 rokov, vstupné 4 €).

11:30 h Divadlo Žihadlo: O kozliatkach

Aj rozprávka O kozliatkach má celkom nové šaty, ktoré jej ušili  Divadle Žihadlo. Hovorí o tom, čo sa môže stať, keď mama koza nie je doma a hladný vlk je za dverami (od 3 rokov, vstupné 4 €).

13:30 h Pinky klaunky: Veselé ŠpanDivenie

Veselá pouličná zábava so všetkými a všetkými, ktorí majú radi zábavu, trochu súťaží a mnoho ďalšieho (vstup voľný).

15:30 h Divadlo Harry Teater: Hamletiáda

Známy Shakespearov príbeh v netradičnom spracovaní, s novým pohľadom na Hamleta a zaujímavou pointou v závere. V predstavení uvidíte maňušky, marionety aj plošné bábky (od 12 rokov, vstupné 4 €).

17:00 h Flašinety Jána Haruštiaka

Tóny flašinetov Jána Haruštiaka vás vrátia späť v čase a zažijete neopakovateľnú atmosféru dávnych čias (vstup voľný).

18:30 h Divadlo La Komika: Bohyňa vo vani

Komédia o tom, ako si Ľudovít Štúr poradí s dvomi gangstrami. Typické dielo Karola Vosátka o bezstarostnom živote dnešnej mládeže v protipóle k tradíciám a hodnotám našich slávnych predkov (od 15 rokov, vstupné 12 €).

20:30 h Divadlo Harry Teater: Spectare Papilio

Pouličné, vizuálno, hudobno-chodúľové neverbálne predstavenie s projekciou a ohňovými efektmi, žonglovaním, spevom a tancom. Predstavenie narúša zaužívané stereotypy verejných priestorov, oživuje ich a podnecuje zamyslieť sa nad čistými hodnotami života (od 8 rokov, vstup voľný).

Nedeľa 15.  august

10:00 h Divadlo pod balkónom: Havko a Mňauka

Interaktívne predstavenie s pesničkami aj o tom, ako pomáhať slabšiemu. Ako sa zachovať a čo urobiť, keď nájdeme opustené zvieratko alebo bábiku dverami (od 3 rokov, vstupné 4 €).

11:30 h Divadlo Harry Teater: Medené mesto

Veselé putovanie históriou Banskej Bystrice, pre deti aj dospelých, ktoré hravou formou približuje najvýznamnejšie udalosti a osobnosti mesta (od 5 rokov, vstupné 4 €).

13:30 h Pinky klaunky: Veselé ŠpanDivenie

Veselá pouličná zábava so všetkými a všetkými, ktorí majú radi zábavu, trochu súťaží a mnoho ďalšieho (vstup voľný).

15:00 h Divadlo pod balkónom: Tri rozprávky

Predstavenie pre najmenších je zložené z troch rozprávok, ktoré deťom predstavia rôzne typy bábok a deti sa z nich všeličo o bábkach dozvedia. Sú to rozprávky Zvedavá princezná, Popletená maňuška a Princezná a drak (od 3 rokov, vstupné 4 €).

16:30 h Divadlo Harry Teater: Solúnski bratia

Inscenácia približuje známe aj menej známe okolnosti príchodu Cyrila a Metoda na naše územie a hovorí o význame písma a kresťanstva pre duchovný život (od 7 rokov, vstupné  4 €)