Cez víkend pokračovala III. liga – východ svojím 18. kolom, v ktorom sa odohralo sedem stretnutí. Ďalšie nižšie súťaže v regióne boli napriek pôvodným plánom preložené na máj, respektíve jún.

Keno 10 III. liga – východ – 18. kolo

dukla - juniorka
Hráč juniorky Dukly Ivan Šnirc v súboji s hráčom Martina. (foto: fkdukla.sk)

Východniarske derby Lokomotívy Košice s Popradom bolo odložené na 1. mája. Zatiaľ čo Kremnička neuspela proti Humennému, juniorka Dukly bodovala naplno v domácom súboji s Martinom. Kremnička cestovala do Humenného a od úvodu sa pre ňu vyvíjalo stretnutie veľmi sľubne, pretože už v 2. minúte sa presadil Starší. Posledný tím tabuľky Humenné však nevzdával a o štvrťhodinku vyrovnal Karnaj. Do druhého polčasu sa nastupovalo za nerozhodného výsledku, lenže domáci strhli víťazstvo na svoju stranu zásluhou dvoch gólov Voroňáka. Vďaka tomuto víťazstvu sa odlepili z dna tabuľky a zosunuli tam Vranov nad Topľou, ktorý podľahol v Moldave nad Bodvou svojmu súperovi najtesnejším rozdielom. Kremnička sa momentálne nachádza o jednu priečku práve pred Humenným. Mladíci Dukly nastúpili tradične v nedeľu proti Martinu ako favorit a svoju úlohu potvrdili, aj keď len najtesnejším víťazstvom 1:0 na domácej pôde. Zariadil ho Matej Podstavek gólom pár minút po úvodnom výkope druhého dejstva. Červeno-bieli si držia druhú pozíciu, na suverénne Pohronie, ktoré ma k dobru ešte jeden zápas strácajú 3 body. Pohronie navyše potvrdilo rolu vedúceho celku súťaže povinným víťazstvom so Spišskou Novou Vsou, ktoré si zariadilo už v prvej polovici prvého polčasu.

FK Dukla Banská Bystrica „B“ – MŠK Fomat Martin 1:0 (0:0)
ŠK Futura Humenné – TJ ŠK Kremnička 3:1 (1:1)
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa – FK Spišská Nová Ves 2:0
MFK Košice „B“ – 1. FC Tatran Prešov juniori 3:2
FK Bodva Moldava nad Bodvou – MFK Vranov nad Topľou 1:0
ŠK Odeva Lipany – Slavoj Trebišov 2:1
FK LAFC Lučenec – MŠK Námestovo 1:2