plagat-v1S prvým podujatím Webtlak prišla dvojica mladých banskobystrických „ajťákov“ – Tomáš Stankovič  a Tomáš Pinka, ešte v decembri minulého roka. Vo štvrtok 25. februára sa uskutoční už jeho tretie pokračovanie.

Webtlak si od začiatku kládol za cieľ spájať banskobystrickú IT komunitu a desiatky účastníkov z radov tak freelancerov ako aj zamestnancov tunajších firiem z oblasti informačných technológií sú dôkazom, že sa to darí.

Aj na treťom podujatí Webtlak organizátori avizujú zaujímavé prednášky s témami tak pre programátorov, ako aj grafických dizajnérov. O technológiách najväčších poskytovateľov webových služieb či mikroprocesoroch porozpráva Jakub Hadvig. O svojej desaťročnej praxi zas viac povie grafik Tomáš Janek. Jeden z organizátorov akcie Tomáš Stankovič napokon v krátkej prednáške priblíži využívanie Gridu a súvisiacu spoluprácu grafikov a programátorov pri tvorbe webu.

Tretí Webtlak sa uskutoční vo štvrtok 25. februára od 19-tej hodiny v Záhrade – Centre nezávislej kultúry v Beniczkého pasáži na Námestí SNP. Vstup na podujatie je voľný. Aktuálne informácie o podujatiach Webtlak môžete sledovať na facebooku. Na internetovej stránke www.webtlak.sk zároveň budú postupne pribúdať videozáznamy prednášok z predchádzajúcich akcií.