Obľúbené stretnutia banskobystrickej IT komunity pod názvom Webtlak majú už nejaký čas prestávku, ale tunajší ajťáci nezaspali a na Webtlak už tento týždeň voľne nadviaže prvé stretnutie spojené s prednáškami pod názvom Ointernete #1.

Webtlak bola séria stretnutí programátorov, dizajnérov, marketérov, online podnikateľov či používateľov internetu s periodicitou každých šesť týždňov. Pravidelné stretnutia otvárali dve, približne 30-minútové prednášky, po ktorých nasledovala voľná debata účastníkov medzi sebou. Prednášky boli zaznamenané na Youtube.

Po 10-mesačnej prestávke sa Webtlak dočkal svojho voľného pokračovania. Tentokrát pod hlavičkou Ointerete.

Program Ointernete #1

19.00 „Ako zrýchliť tie vaše wordpressy“ — „Jasom Dotnet“ (prednáška)
V prednáške Jasom zhrnie ako písať weby tak aby liezli pod 1 sekundu aj v Austrálii. Ukáže sa to aj na príklade banskobystrického spravodajského webu BBonline.sk.

19.35 „Naše praktické skúsenosti so šifro-menami a s ich ťažením“ — Peter Gnida (prednáška)
Peter porozpráva skúsenosti s ťažbou šifro-mien Monero a Sumocoin (a ďalšími exotikami). Dozviete sa aj to, ako sa prevádzkuje vlastný pool a príde človek, ktorý stavia takéto pekné „vykurovacie kalkulačky“.

Udalosť s názvom Ointernete #1 sa uskutoční vo štvrtok, 1. februára 2018 o 19.00 h v priestoroch kaviarne na Námestí SNP 3. Viac informácií nájdete na facebook evente podujatia.