Sliačske rockové leto sa neruší, iba bude mať iný program. Pôvodne ohlasované kapely sa predstavia v rovnakom termíne na novovzniknutom festivale vo Vlkanovej.

Škrinár
Rasťo Škrinár (na fotke vľavo) si zakladá vlastný festival. Ilustračné foto: B. Račko

Správa, že sa hudobný festival Sliačske rockové leto (SLR) presúva do blízkej Vlkanovej, nie je pravdivá. Podujatie na Sliači bude, nie však s pôvodne ohlasovanými kapelami, medzi ktorými sa mali predstaviť Davová Psychóza, Chiki-liki-tu-a alebo Collegium Musicum. Organizačný tím festivalu sa rozdelil a v rovnakom termíne budú hneď dve hudobné podujatia. Okrem Sliačskeho rockového leta sa v neďalekej Vlkanovej uskutoční Rockscape, ktorý organizuje Rastislav Škrinár, spolumajiteľ Klubu 77.

„Sliačske rockové leto vždy bolo, a aj bude, festivalom pre obyvateľov mesta Sliač a okolia. Tento festival nikdy nebol organizovaný s úmyslom zarobiť peniaze na ľuďoch, ktorí ho navštívia. Vždy to bol festival robený ľuďmi pre ľudí. Ak sa pozriete do histórie tohto podujatia, zistíte, že na jeho počiatku to bola súťaž amatérskych hudobných skupín. Takouto formou sa skupina organizátorov snažila podporovať kultúrne dianie v tomto regióne. Posledné tri roky organizačný tím pribral jedného člena, ktorý však nebol ochotný akceptovať tradíciu tohoto festivalu a udržať ho v pôvodnom duchu. Bohužiaľ, práve tento člen mal tento ročník na starosti lineup festivalu. Keďže sa ostatným zakladajúcim organizátorom nepodarilo s ním dohodnúť na kompromise, rozhodol sa, že si spraví svoj vlastný festival vo Vlkanovej. SRL sa bude konať v nezmenenom termíne, s nezmeneným názvom, na tom istom mieste a v prvom rade v pôvodnom duchu. Festival vo Vlkanovej nevnímame v žiadnom prípade ako konkurenciu,“ vysvetľuje v oficiálnom stanovisku Radomír Čekan, jeden z členov organizačného tímu Sliačskeho rockového leta. Predstaviť by sa tu mali kapely Korben Dallas, Oravia, Rockfor, Sliačske Mokváne, Sense Of The Four a Insane Ride.

rockscapeZvučnejšie mená vystúpia na festivale Rockscape vo Vlkanovej. Vo vodáckom areáli Fort Geronimo odohrá jeden z mála svojich koncertov Davová psychóza, predstaví sa Collegium Musicum, Chiki-liki-tu-a a v stredu ohlásili organizátori aj príchod skupiny ČAD, držiteľa Radio Head Awards za rok 2011.

Rasťo Škrinár, hlavný organizátor, by chcel vytvoriť tradíciu väčšieho banskobystrického festivalu. „Chalanom, čo robia SRL držím palce a prajem všetko dobré. Boli to pre mňa štyri pekné roky, ktoré som so SRL strávil. Asi pre mňa nastal čas urobiť vlastný festival. Názov festivalu je ROCKSCAPE a bude 16. a 17. augusta 2013. Radio Rock je pri tomto, prvom ročníku, hlavným mediálnym partnerom, preto je aj v názve festivalu a dúfam, že sa mi časom podarí z ROCKSCAPu spraviť letný festival, aký Bystrici doteraz chýbal. S veľkými menami nielen zo Slovenska a Čiech,“ vyjadril sa Škrinár vo svojom oficiálnom stanovisku.