V prvom kole skupiny o 1.-6. miesto priniesol našim basketbalistom žreb zvučného súpera. Karlovka Bratislava po odstúpení z najvyššej súťaže vyhrala základnú časť v skupine západ. Duel dvoch víťazov sľuboval vysokú úroveň a vyrovnaný priebeh zápasu.

Úvod samotného zápasu lepšie vyšiel domácej Karlovke, keď poľahky získali sedembodové vedenie. Domáci hráči vychádzali z agresívnej obrany a opierali sa o dvojicu krídelníkov Musil – Halmeš, keď často premieňali kôš s faulom. V druhej časti hry sa domáci začali presadzovať aj spoza trojbodového oblúka. Bystričanom sa nedarilo v obrannej činnosti pokryť spomínanú dvojicu a tak do šatní odchádzali s mínusovým rozdielom 49:37.

Po veľkej prestávke sa obraz hry nezmenil a domáci strelili až osem trojbodových košov a natiahli vedenie Karlovky na 18 bodov. V drese hostí sa presadzoval najmä „Jopo“ Vojtek. V záverečnej štvrtine sa Bystričanom síce podarilo znížiť na „prijateľných“ deväť bodov, na obrat v zápase však pomýšľať nemohli a domáci hráči doviedli zápas do úspešného konca.

1.liga muži – skupina o 1.-6.miesto – Bratislava

VŠEMvs Karlovka Bratislava „B“ – ŠKP BBC Banská Bystrica 93:84 (49:37)

Štvrtiny: 27:20, 22:17, 29:23, 15:24, Fauly: 22 – 11, TH: 10/6  – 20/11, trojky:  17  –  7

Body za Karlovku BA: Musil 32, Halmeš 27, Valach 9, Vítek 8, Janošov 7, Pasovský 6, Krajčír 2, Jurčina 2, Šuták 0, Šulek 0, Major 0, Hanák 0.

Body za ŠKP BBC: Vojtek 28, Šoltés 14, Koczkáš 12, Muránsky 10, Mokroš 6, Lepáček 5, Švarc 3, Minárik 3, Chalupka 2, Kotorík 0.

Povedal po zápase:

Peter Demian (asistent trénera  ŠKP BBC Banská Bystrica): „Zápas na Karlovke nám nevyšiel hlavne v obrane. Nedokázali sme ubrániť Halmeša a Musila, ktorý nám spolu dali trinásť košov spoza trojkového oblúka a celkovo až 59 bodov. V útoku sme nedokázali využiť našu výškovú prevahu pod košom. Bodovo nás ťahal hlavne Jopo Vojtek ku ktorému sa pridali Miňo Šoltés a Kubo Muránsky. Veľmi dobre zahrali juniori, ktorý dokázali bojovnosťou v obrane a rýchlymi protiútokmi stiahnuť a udržať deväťbodové manko na súpera.“