Žiada sa vám po zmene vo vašom bývaní, no veľká prerábka neprichádza do úvahy? Premeniť váš príbytok na nepoznanie dokážete aj pomocou správne zvolených doplnkov, stačí len vedieť ako na to.

Čím začať?

Sedenie v nádhernom Chesterfield štýle

Možno ste ich už niekde obdivovali alebo dokonca využívali ich pohodlie u známych. Chesterfield sedačky sú neprehliadnuteľným kúskom nábytku, ktorý dodá akémukoľvek priestoru nádych luxusu a nadčasovosti. Sedačky, kreslá i taburetky, všetky typy sú výnimočné.

Veľkou výhodou je fakt, že môžete tieto kúsky pokojne umiestniť do priestoru, pretože ich dizajn je zaujímavý z každej strany a vždy na seba strhne pozornosť. Kreslo Chesterfield, môžete bez obáv doplniť do čitateľského kútika alebo z neho urobiť pohodlný extravagantný kúsok v miestnosti.

Originálne dizajnové zrkadlá

Nie je zrkadlo ako zrkadlo. Okrem toho, že plní svoju bežnú funkciu, môže byť doplnkom, ktorý pretvorí celý výraz priestoru. Ak sa vám zdá vaša vstupná hala alebo predsieň fádna a chcete, aby sa návštevy už od príchodu cítili slávnostne, skúste vymeniť bežný typ zrkadla za nadčasový dizajnový kúsok. Zvoliť si môžete zrkadlá v rôznych tvaroch, s dizajnovým rámom, plastikou alebo dokonca set zrkadiel. Miestnosť sa tak viac rozjasní a bude vám pripadať ako by ste ju celú prerobili.

Neobyčajné svietidlá

Luster dokáže so štýlom miestnosti urobiť divy, a to nielen vtedy ak je rozsvietený. Pokiaľ chcete do miestnosti pridať trocha luxusnej atmosféry, rozhodne zvoľte výrazný typ lustra, ktorý vhodne doplní chesterfieldske sedenie. V modernejšom dizajne môžete použiť zaujímavé industriálne typy svietidiel alebo štrasové kúsky. Aby ste všetko dotiahli do dokonalosti, nezabudnite pridať aspoň jednu dizajnovú stolnú lampu.

Unikátne obrazy

Obrazy nie sú len doplnkom na stene, ale dokážu vniesť do priestoru aj dušu. Preto ak chcete podtrhnúť luxusnú stránku vášho príbytku, zvoľte obrazy výrazné, ale zároveň kompatibilné s dizajnom miestnosti. Vhodnou alternatívou je tiež umiestnenie obrazov do vstupnej haly, kde môžu okúzliť návštevu či potešiť vaše oko hneď po príchode domov.

Art-deco doplnky

Art-deco je synonymum pre eleganciu a luxus. Ak ho nepoznáte, ale máte radi štýl, lesk a prepychový vzhľad, art-deco jednoducho musíte mať. Vymeňte vaše staré jedálenské stoličky za art-deco kúsky a celá miestnosť bude hneď vyzerať inak. Do obývacej miestnosti môžete doplniť vankúše či komody, ktoré budú svojím žiarivým vzhľadom hneď pútať pozornosť.

Luxus nemusí zákonite znamenať, že miniete na nový nábytok niekoľko výplat. Ak si zvolíte správne, dokážete vďaka pár doplnkom s vašou domácnosťou veľké divy aj bez zaťažujúcich výdajov. Tak čo poviete, idete do toho?