Stúpajúce teploty nás z interiérov lákajú do exteriéru. Ak žijete v rodinnom dome a už ste sa nevedeli dočkať možnosti, kedy budete viac času tráviť práve v exteriéri, či už na záhradke, alebo na terase, teraz je ten správny čas na prípravu relaxačného miesta v exteriéri.

Ak ho ale nemáte, respektíve ste s jeho vybavením nespokojní, vytvorte si s nami dokonalé miesto na oddych v exteriéri.

Ochrana pred slnkom

Ak nemáte na záhrade žiadnu krytú terasu, ale chcete si užívať pekné počasie vonku, myslite na ochranu pred slnkom. Ak máte prirodzené prepojenie interiéru s nekrytými terasovými priestormi, namontujte si modernú pergolu, ktorá vám poskytne kvalitné tienenie a ochráni vás pred vrtochmi počasia.

Pergolu oceníte, ak si chcete objednať novú vírivku a plánujete si ju umiestniť do exteriéru.

Okrem pergoly oceníte aj slnečné plachty, ktoré sa hodia k vírivkám, ale aj k bazénom. Aj vy si už predstavujete, ako sedíte na záhradnom nábytku a popíjate ľadový drink pod modernými slnečnými plachtami, či pergolou?

Protišmyková dlažba

Ak plánujete vytvoriť posedenie na terase, pri zariaďovaní terasy je dôležité zamerať sa na výber kvalitnej dlažby. Dlažba musí byť pevná a hlavne protišmyková. Musí byť odolná voči špine, nesmie byť náročná na údržbu a zároveň musí byť nadčasová.

Ak budete mať na terase aj krbové kachle, určite neoceníte dlažbu, ktorú bude náročné čistiť od popola.

Jednou z kvalitných a štýlových dlažieb sú dlažby z prírodného kameňa travertín. Vybrať si môžete z viacerých farebných prevedení.

Záhradný nábytok

Na kryté terasy odporúčame masívne drevené lavice a stoly. S týmto záhradným nábytkom sa ale nebude môcť pravidelne hýbať. Hodí sa ale na kryté terasy obložené drevom a v kombinácii s krbovými kachľami vytvárajú typickú vidiecku atmosféru.

Ak sa vám ale drevený nábytok nepáči, uprednostnite nábytok z umelého alebo pravého ratanu.