V utorok 28. apríla sa v areáli Pamätníka SNP v Banskej Bystrici už po sedemnásty raz otvoria brány jarnej záhrady. Súčasťou prezentačno-predajnej záhradníckej výstavy Kvetena – jarná záhrada bude aj 6. ročník včelárskej výstavy Včely – med a včelárstvo.

Vcely a KvetenaOd utorka 28. apríla do piatku 1. mája (denne od 9. do 18. hod.) môžu návštevníci výstav nielen obdivovať, ale si aj vybrať zo širokého sortimentu drevín a kvetín do záhrad ako aj kvalitných včelích produktov, náradia a nástrojov pre včelárov. Tiež si môžu pozrieť kvetinovú výzdobu Pietnej siete, rastlinné kompozície v priestoroch Múzea SNP a ukážku bonsajov a skalničiek.

Svoj priestor na Kvetene budú mať tiež rôzne osivá a sadenice, ale aj liečivé rastliny. Ďalej to bude drobná záhradná architektúra, chovateľské potreby, záhradný nábytok a mnoho ďalších zaujímavých inšpirácií do záhrad.

V piatok 1. mája od 10. hod. je pre návštevníkov pripravená ukážka tvarovania bonsajov.

Všetkých, ktorí majú vzťah k včelám a medu, určite poteší ponuka včelích produktov, medzi ktorými nebude chýbať ani včelia materská kašička. Včelári môžu zamerať pozornosť na úle, medzistienky či medomety ale aj na ochranné pomôcky a liečivá.

Súčasťou prehliadky výstav Kvetena a Včely, ktoré sa konajú pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska, je aj prehliadka expozícií Múzea SNP.