Banskobystričania v posledných piatich zápasoch predvádzali striedavé výkony. Po dvoch výhrach prehrali v derby so Zvolenom a po predĺžení podľahli v zápase s Detvou. Naopak, vo štvrtkovom zápase zvíťazili so Slovenskou U20 3:1 a v piatkovom zápase cestovali barani do Miškovca. Zlý úvod ale barani napravili a o plnom bodovom zisku rozhodla druhá tretina.

Úvod zápasu sprevádzala opatrná hra zo strany oboch celkov. Do väčších príležitosti sa ale tlačili domáci, ktorí sa na domácom ľade cítili istejšie. Do vedenia sa ako prvý dostal Miškovec, keď v 6. minúte využili vylúčenie Bira a Somogyi z odrazeného puku prekonal gólmana baranov. Gól napudil hráčov Miškovca ešte viac, ale ich aktivitu narušilo vylúčenie Vinczeho. Hráči spod Urpína vyrovnali v 9. minúte po presnej strele Asselina. Do vedenia poslal baranov o štyri minúty neskôr Ďatelinka, ktorý potrestal následné vylúčenie na domácej strane. Domáci tak podarovali dva góly a v krátkom časovom rozmedzí prišli o vedenie. Barani sa po dvoch góloch rozohrali. V obrovskej šanci sa ocitol v 16. minúte Buc, ale ten trafil len konštrukciu brány. Prvá tretina tak skončila lepšie v prospech baranov.

Druhé dejstvo prinieslo v 23. minúte vylúčenie na strane hostí, keď na trestnú lavicu odišiel Gabor. Domáci mali možnosť dorovnať, ale barani dokázali v oslabení ísť do dvojgólového vedenia po samostatnom úniku Failleho. Hráči Miškovca stratili kontrolu nad zápasom z čoho sa snažili Banskobystričania vyťažiť čo najviac. V 34. minúte už domáci prehrávali o tri góly, keď si po strele Töröka zrazil puk do brány jeden z domácich hráčov. To však nebolo zo strany hostí všetko. O tri minúty neskôr bol pri chuti aj Marshall, ktorý svojou strelou od modrej čiary zvýšil na 5:1. Barani si v druhej tretine vytvorili vysoký náskok, s ktorým mohli v kľude dohrať tretiu tretinu.

Do tretej tretiny nastupovali domáci za ťažkých podmienok. Ak chceli urobiť niečo so zápasom, potrebovali čo najskôr streliť aspoň tri góly. Hru ale od začiatku kontrolovali barani, ktorí nedávali domácim väčší priestor pred brankárom Wiliamsom. V 45. minúte si odišiel posedieť na trestnú lavicu Mihálik za podrazenie. Domáci tak mali možnosť znížiť. Hráčom Miškovca sa podarilo usadiť v obrannom pásme ale hostia ich dostatočne vytláčali k mantinelom, odkiaľ neprichádzalo potencionálne nebezpečenstvo. Vytúženého zníženia sa dočkali domáci až v 52. minúte. Presnou strelou nedal Vas šancu Wiliamsovi a Miškovec sa tak o jeden gól priblížil bližšie k náskoku baranov. Domáci si v druhej polke záverečnej tretiny snažili vytvoriť súvislejší tlak, ale pozorná obrana hostí likvidovala zárodky akýchkoľvek streleckých pozícií. Hráčom Miškovca sa ale gól už nepodarilo streliť a barani tak cestujú domov s plným bodovým ziskom.

DVTK Miškovec vs. HC 05 iClinic Banská Bystrica 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)

Góly: 5. Somogyi (Galanisz, Magosi), 51. Vas, 9. Asselin (Ďatelinka), 13. Ďatelinka (Asselin, Marshall), 22. Faille (Šťastný), 33. Török (Češík, Biro), 36. Marshall (Miller, Češík).

Zostava DVTK Miškovec: Adorján (Duschek) – Crawford, Kiss, Szirányi, Láda, Rusk, Milam, Vojtkó – Harrison, Vas, Magosi – Pance, Kulmala, Somogyi – Miskolczi, Loiseau, Galanisz – Ritó, Hajós, Vincze

Zostava HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Biro, Miller, Marshall, Košecký, Giľák – Šťastný, Faille, Sýkora – Buc, Surový, Asselin – Török, Češík, Kabáč – Varga, Tamáši, Gabor

V nedeľu 7. októbra o 17.00 hod čaká baranov dôležitý duel proti Novým Zámkom, ktoré našli zatiaľ iba dvakrát svojho premožiteľa.