Pokazilo sa Vám turbodúchadlo? Ako ďalej pokračovať pri výbere toho správneho tubodúchadla? Ako môžem ušetriť pri výbere turba alebo sa riadne preplatiť?

Pri pokazení turbodúchadla máte 2 možnosti. Buď si turbodúchadlo kúpite sami aby ste ušetrili  peniaze alebo Vám ho zakúpi autoservis, kde turbodúchadlo vo veľa prípadoch môžete aj niekoľkokrát preplatiť. V dnešnej dobe si už do väčšiny autoservisov môžete doviesť vlasné autodiely a tým ušetriť značnú časť peňazí.

Repasované turbodúchadlo

Turbodúchadlo má základy z originálneho turba. Sú v ňom vymenené poškodené časti, následne je vypieskované a vyčistené. Vymenené časti musia byť kvalitné aby repasované turbo vydržalo, čo najdlhšie. Nevýhodou pri repasovaných turbodúchadlách je ich kvalita. Treba si vyberať firmy na repas turba, ktoré sú overené, majú históriu a ponúkajú záruku na repasované turbo 2 roky. Najvhodnejšie je aby vymieňali celý stred turbodúchadla, čo je najopotrebovanejšia  a najdôležitejšia časť v celom turbodúchadle. Ak niekto neponúka záruku na repasované turbo, je to znak toho, že daný repas je nekvalitný a nevie sa zaručiť za jeho správnu opravu. To Vás môžestáť v konečnom dôsledku oveľa viac peňazí.

Originálne turbodúchadlo

Originálne turbodúchadlá sú zárukou kvailty. Vyrábajú ich rovnaké firmy, ktoré dané turbodúchadla výrabajú priamo pre automobilové značky.  Kúpou originálne turbodúchadla nič nepokazíte, ale za kvalitu sa vo väčšine prípadov aj priplatí. Originálne turbo má všetky diely originálne, je naň záruka 2 roky. Ak si originálen turbo zakúpite v autorizovanom servise tak cena sa môže vyšlhať do stoviek až tisíciek eur. Vhodnou alternatívou je nakúpiť otiginálne turbo od predajcu turbodúchadiel a nie priamo v servise. Dokážete ušetriť značnú časť svojich financí.

Na záver si môžeme zhrnúť, čo sme sa dozvedeli. Ak budete nakupovať repasované turbo, dávajte si pozor od koho ho nakupujete. Vždy sa pýtajte na záruku na repasovaný diel a či menia aj stred turbodúchadla.  Vyhnete sa zbytočným problémom, ktoré by mohli anstať ak objednáte nekvalitné repasované turbodúchadlo.

Pri výbere originálneho turbodúchadla dbajte hľavne na miesto, kde ho kupujete. Ak ho budete nakupovať v autorizovanom servise tak sa cean výrazen predraží. Nakupovať originálne aj repasované turbodúchadlá môžete nakupovať na turboarena.sk.