Úspech podnikateľom zaručuje predovšetkým dobrá reklama a vhodný druh prepravy. Ak chcete v tak veľkej konkurencii uspieť, potrebujete byť viditeľný a zároveň nesmiete dopustiť, aby vás firma zabezpečujúca logistické služby pripravila o váš veľký podnikateľský sen. Ak si ale vyberiete správny druh prepravy, úspech máte jednoznačne zaručený.

Omeškania nebývajú akceptované

Nejde vám do hlavy, ako je možné, že vás nesprávny výber druhu prepravy môže pripraviť o váš podnikateľský sen? Úplne jednoducho. Nesprávnym výberom ohrozíte dodanie tovaru v stanovenom termíne a na stanovené miesto.

Veľkú rolu zohráva aj firma, ktorá zabezpečuje logistické služby. Ak má viacero negatívnych referencií, zjavne na tom niečo bude. Ak natrafíte na takúto firmu, radšej sa jej vyhnite a nájdite si niekoho, o kom viete, že vám zabezpečí medzinárodnú prepravu tovarov v dohodnutom čase a termíne.

Omeškania nebývajú akceptované, najmä však teraz, kedy je konkurencia v každom podnikateľskom segmente veľká a akýkoľvek prešľap sa trestá výrazným poklesom tržieb.

Vyberte si leteckú prepravu

Ak sa orientujete len na domáci trh, tak v tom prípade vám bude stačiť vnútroštátna kamiónová preprava. Akonáhle sa však začnete orientovať na zahraničné trhy, uprednostnite skôr námornú alebo leteckú prepravu.

Za najstarší druh prepravy sa považuje práve námorná riečna preprava, no rýchlosťou ju prekonáva len letecká preprava. Sprístupňuje vzdialené trhy, uspokojuje potreby spoločnosti a je to suverénne najrýchlejší druh prepravy. Ak chcete, aby tovar bol čo najrýchlejšie na mieste dodania, uprednostnite najbezpečnejší spôsob prepravy.

Ak navyše predávate tovar, ktorého trvanlivosť nie je veľká, práve letecká preprava je tá najvhodnejšia. Svojou rýchlosťou výrazne predlžuje trvanlivosť týchto výrobkov, čo oceníte nielen vy, ale aj zákazník.